Valsts policijai, iespējams, nāksies atjaunot darbā atlaisto policistu Jāni Eglītu, jo izrādījies, ka noziegums, kurā viņš bijis iesaistīts vēl skolas laikā, kvalificēts kļūdaini.
Notikušais ticis kvalificēts kā smags noziegums. Savukārt virsprokurors pieņēmis lēmumu grozīt 2009.gadā kolēģes pieņemto lēmumu kriminālprocesā. Tagad lēmums jāgroza arī policijai.
Noziedznieki policijā nedrīkst strādāt, un arī cilvēki, pret kuriem kriminālprocess izbeigts uz nereabilitējoša pamata. Respektīvi, ja nodarījums ir konstatēts, bet dažādu iemeslu dēļ kriminālprocess tālāk virzīts netiek. Iemesli tam var būt dažādi, piemēram, noilgums vai labprātīga vienošanās par sodu.
2009.gadā, vēl būdams 18 gadus vecs vidusskolnieks, Eglīts saņēma prokurora priekšrakstu par sodu ar piespiedu darbu uz 90 stundām. Parakstījās zem vārdiem “Izdarīto nožēloju”. Viņam blakus nebija advokāta, kas pateiktu, ka šis nodarījums kvalificēts kļūdaini. Ka kriminālatbildība pie konkrētajiem apstākļiem nevar iestāties, un tātad arī atbrīvots no neesošas kriminālatbildības viņš tiek nepamatoti.
Tagad to pašam Eglītim un virsprokuroram Armīnam Meisteram kā jaunatklātus apstākļus lietā izklāstījis advokāts Saulvedis Vārpiņš, un virsprokurors pieņēmis lēmumu grozīt 2009.gadā kolēģes pieņemto lēmumu kriminālprocesā. Tagad lēmums jāgroza arī policijai.
Četri jauni puikas toreiz bija nolēmuši pavizināties ar mašīnu, taču viņu automašīnai benzīns aptrūkās, viens no viņiem nozaga piecus litrus no svešas mašīnas, un tika pieķerts. Aptuveni 3 latu un 60 santīmu vērtībā. Tas nebija Eglīts, taču viņam inkriminēja neziņošanu par smagu vai ļoti smagu noziegumu. Minētais desmit gadus senais notikums, sīkā jaunības kļūda, teju pārvilkusi svītru laba policista karjerai.
Vēsti par atbrīvošanu no darba policijā viņš saņēma piecas dienas pirms kāzām. Turklāt ar piebildi, ka jāatmaksā valstij 3000 eiro par ieguldījumu savā izglītībā. Pēc gada Eglītim bija jākļūst par virsnieku. Šīs ziņas jaunajai ģimenei bija smags trieciens. Īpaši tādēļ, ka nesen bija piedzimis bērniņš.
Un tad par policistu iestājies Ogres mērs Egils Helmanis. Gan tāpēc, ka labs policists ir zelta vērts, un Eglīts patiešām nebaidoties līst iekšā vissarežģītākajās un bīstamākajās situācijās.