Pēc Zolitūdē 2013. gada novembrī notikušās traģēdijas daudz tika runāts par uzņēmuma Maxima Latvija vienaldzīgo, uz ekspluatāciju vērsto attieksmi pret saviem darbiniekiem un orientēšanos tikai un vienīgi uz peļņu, ignorējot jebkādas sociāli atbildīgas uzņēmējdarbības vērtības. 2014. gada pavasarī Maxima Latvija vadība nāca klajā ar paziņojumiem par savu gatavību nozīmīgiem pārkārtojumiem, lai uzlabotu darbinieku stāvokli, mazinātu viņu slodzi, kā arī demonstrētu plašāku sociālo atbildību.
Tagad, trīs gadus vēlāk, vien pēc otras klajā nāk ziņas, kas apliecina – savus kādreizējos solījumus Maxima vadība ir aizmirsusi, un uzņēmuma galveno nostādņu vidū jau atkal ir orientēšanās uz peļņu par katru cenu un maksimālu darbinieku ekspluatāciju.
«Divi Ikšķiles Maxima noklausīti stāsti par koncernu, kas ekspluatē cilvēku izmisumu. Pirmais – šī nakts arī strādāta līdz septiņiem, jo bijusi “sanitārā nakts”. Otrais – ir ieviesta jauna štata vienība: šim darbiniekam ik pa divām stundām jāvēro, kā kolēģi strādā, vai nestāv, nepļāpā, un par to operatīvi jāraksta ziņojums, citādi pašu atlaidīs,” – šādu ziņu Pietiek saņēmis no kāda lasītāja.»
Savukārt sociālajā tīklā Twitter parādījusies fotogrāfija, kurā redzams, kā ievērojamam daudzuma lētā alus „divlitreņu” Maxima veikalā noteikta „īpaša” cena – tikai 16 centu par divu litru pudeli. Šī cena ir zemāka pat par oficiālo akcīzi, kas būtu jāmaksā par šādu alus daudzumu.
No Maxima oficiālās pārstāves Zanes Udrases skaidrojuma izriet, ka uzņēmums tiešām atkal ir „piemirsis” savus paziņojumus par sociāli atbildīgo uzņēmējdarbību un pāri visam orientējas tikai uz peļņas gūšanu vai vismaz zaudējumu neciešanu par katru cenu.
«Tā bija situācija tikai vienā veikalā, kur šādā veidā tika izpārdot alus, kuram nākamajā dienā beidzās derīguma termiņš. Mums bija izvēle – vai nu izmest ārā vai arī pārdot kaut pa kapeikām,” Maxima vadības nostāju skaidro uzņēmuma pārstāve.»
Savukārt viss pārējais esot Maxima vadības neafišēta „efektivizācijas projekta” pasākumi. „Notiek efektivizācijas projekta ietvaros dažādi pasākumi, kuros vēro un raksta ieteikumus, kā pilnveidot darbu, raksta dažādas atskaites. Bet tas ir pārprasts. Tas ir efektivizācijas projekts,” skaidro uzņēmums
Ja ticēt Maxima vadības apgalvojumam, pēdējā „sanitārā nakts” konkrētajā veikalā esot bijusi 19. aprīlī, bet par citiem veikaliem un citām „sanitārajām naktīm” informācija netiek sniegta.
„Darbinieki, kas iesaistīti sanitārajā naktī, tajā dienā nestrādā, kā arī nestrādā nākamās divas dienas. Tātad strādāja pirmdien, otrdien, tad trešdiena brīva, tālāk sanitāro nakti no trešdienas uz ceturtdienu un tad ceturtdiena, piektdiena brīva,” skaidro Maxima.
Avots: nozagts.com