Neļauj nevienam pārkāpt tavas tiesības. Nevienam nav tiesības rīkoties pret tavu gribu, draudēt tev, kaitināt vai darīt tev pāri. Ja tu esi neērtā situācijā, ir jāsaņem dūša un jāaizstāv sevi ar vārdiem vai darbiem. Taču atceries, ka arī tu nevari pārkāpt citu cilvēku tiesības!
Esi pārliecināts par savām darbībām un domām. Veiciniet bērnā pozitīvu pašnovērtējumu, slavējiet viņu par savu domu izteikšanu. Slavējiet par labiem darbiem, iemāciet reaģēt uz paša kļūdām. Novērtējiet savu bērnu un viņa panākumus, tad viņš būs pārliecināts par sevi.
Tici labākajam. Iemāciet bērnu ievērot labo, neieciklēties uz negatīvo. Cilvēks optimists vienkāršāk uztver pasauli. Šādi cilvēkiem pievelk sev tādus pašus pozitīvus cilvēkus.
Tev ir tiesības uz personisko viedokli. Ir jārada dažādi nosacījumi komunikācijai ar atšķirīgiem cilvēkiem, iesaistiet bērnus šajā komunikācijā, lai viņi iemācās izteikt savu viedokli, uzsākt un uzturēt sarunu. Pieredze komunikācijā ar dažādiem cilvēkiem vairo pārliecību par sevi.
Cīnīties nav pats labākais variants. Ne vienmēr kautiņš ir labākais risinājums. Bieži vien tas tikai visu sarežģī. Vārdi šādās situācijās palīdz daudz labāk.
Nekad neatbalsti bērnus, kas kaitina un apsaukā tevi un citus. Iemāciet bērniem, ka viņam un citiem cilvēkiem ir vārds, kas ir īsta vērtība. Visas pārējās iesaukas un apsaukāšanās ir jāignorē!
Nekad nebaidieties atteikties un teikt „nē!” Ir svarīgi, lai bērns saprastu, ka viņam ir izvēle. Ka viņš vienmēr var atteikties, pateikt „nē!” Un pats svarīgākais, viņa izvēli cienīs.
Griezies pēc palīdzības. Iemāciet bērniem lūgt palīdzību, ja viņš pats netiek galā. Pirmkārt, palīdzība jālūdz vecākiem.
Nodarbojies ar sportu. Sports, īpaši, ja ir panākumi, ļoti paceļ pārliecību par sevi un saviem spēkiem. Sports attīsta pacietību un izturību.