Bērni, ar kuriem manipulē vecāki, parasti ir emocionāli, jūtīgi, nepārliecināti par sevi, nejūt savu vērtību, ir atkarīgi no vecākiem, īpaši no vecāku uzslavām, nepārtraukti vaino sevi, izvairās no konfliktiem. Parasti neapzināt spēlē upura lomu.
Viens no veidiem, ka atrisināt konfliktu – pārveidot savas attiecības ar manipulējošajiem vecākiem. Tas ir visnobriedušākais ceļš, bet reizē arī vissarežģītākais. Daudziem neticas, ka attiecības, kurās viņi ir kopš piedzimšanas, var izmainīt.
Kā risināt manipulējošu vecāku problēmu?
Pirmkārt, ir svarīgi saprast un pieņemt, ka vecāku manipulēšana – nav no ļauna. Tā ir no pārmērīgas atbildības, no nedrošības savos spēkos, no vēlmes, lai visiem būtu labi. Galu galā – iespējams, ar mammu tāpat manipulēja bērnībā.
Noskaidrojot, ka mamma arī ir cilvēks, noskaidrojiet kāds cilvēks. Kas ir zināms par bērnību, jaunību, attiecībām ar vecākiem, kā viņa izvēlējās savu profesiju. It kā vāktu materiālus viņas biogrāfijai. Ir būtiskas visas detaļas. Iedomājieties, ka esat pieaugušāks par vecākiem, jo noteikti ir sfēras, kur jums ir vairāk pieredzes. Mēģiniet izturēties pret vecākiem kā ārsts pret pacientu – laipni, mierīgi, pacietīgi, bet noteikti. Nevajag sākt kārtot attiecības, jūsu priekšā ir kaut kas pa vidu starp pacientu un mazu bērnu. Nepiekrītiet vecāku centieniem ievilkt skandālā, un nepievērsiet uzmanību uz visām vecāku piezīmēm, ko izsaka par jums.
Pēc tam jāsāk pārveidot savas attiecības ar vecākiem. No vienas puses, mēģiniet sākt ievērot distanci starp viņiem un savu personīgo dzīvi. Neļaujiet sevi terorizēt ar zvaniem. Labāk zvaniet paši – ne pēc grafika, bet negaidīti.
No otras puses, vecākiem nevar rasties aizdomas, ka jūs apzināti izstumjat viņus no savas dzīves: izrādiet rūpes. dāviniet mazus sīkumus, ja ir iespēja, dodieties kaut kur kopā. Ieplānojiet vecākiem kādu nodarbi, kurā ir būtisks grafiks – peldēšana baseinā, audiogrāmatu klausīšanās, un regulāri interesējieties, kā norisinās process.
Avots: womanhit.ru