Bērnu miegs – mūžīgā vecāku problēma. Līdz ko jāsāk gatavoties nakts mieram, tā mazulis sāk vēlēties padzerties, pačurāt, “vēl tikai vienu multenīti” un vēl vienu pasaciņu.
Trīs bērnu māte stāsta, kāpēc tomēr vajadzētu būt stingriem un likt bērnus gulēt pēc iespējas agrāk – viņu pašu labā.
Cik stundu miega nepieciešams mūsu bērniem, lai tie justos labi?
Ja piederat pie tiem, par kuriem saka: “Kāpēc tu liec bērnus gulēt tik agri?”, tad es esmu jūsu pusē! Un man ir lieliski jaunumi: jaunākie pētījumi tieši pierāda, ka mums ir taisnība (nu, lielākoties).
Pediatrijas žurnāls publicēja pētījumu, kurā teikts, ka pirmsskolas vecuma bērni, kuri agri likti gulēt, daudz mazāk riskē iegūt lieko svaru pusaudžu vecumā, kā tie, kurus nevar pierunāt iet gulēt līdz pat pusnaktij.
Tātad, ļoti svarīgi ir ieviest gulēt iešanas rituālu – tam būs liela nozīme pusaudžu vecumā.
Pētījuma autore Sāra Andersone intervijā CNN saka: “Pētījums parādīja nenoliedzamu veselīga miega saikni ar bērna attīstību , uzvedību un prasmi koncentrēties. Pareizs agras gulēt iešanas rituāls tāpat palīdz izvairīties no nakts murgiem un grūtībām aizmigt.”
Skaidrs, ka te nav svarīgs konkrēts gulēt iešanas laiks, bet gan pilnvērtīga miega daudzums. Jo bērni, kuri kārtīgi izguļas, labāk tiek galā ar savām emocijām, ir psiholoģiski stabilāki, viņiem ir normalizēts hormonālais fons un metabolisms.
Turpinājumu lasi nākamajā lapā!