Pirms vairāk nekā nedēļas J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolā noticis starpgadījums starp diviem ceturtklasniekiem. Rezultātā cietušajai meitenei traumēta kāja, viņa ārstējas. Skolas direktore Inta Freiberga saka – situācija tiek skaidrota un risināta.
“Man zvanīja skolotāja un sacīja, ka ir noticis nepatīkams gadījums, paralēlklases puika piekāvis manu meitu,” par 8. decembrī notikušo stāsta meitenes mamma Kristīne. Viņa devusies prom no darba pie meitas. “Viņa nevarēja pielikt kāju pie zemes. Stāstīja, ka puika aiz matiem norāvis zemē un saspārdījis.” Traumas rezultātā celī sarautas saites, kāja ieģipsēta.
Tas noticis starpbrīdī, kad bērni ģērbušies sporta stundai. Neviena skolotāja telpā nav bijis. Kad meitene sākusi kliegt, atskrējusi virtuves darbiniece, tikai tad reaģējuši pārējie – stāsta mamma.
Kristīne par notikušo uzrakstījusi iesniegumu Valsts policijai. Policijas darbinieks paskaidrojis, ka tiks runāts ar pāridarītāja vecākiem, puiku aicinās tā vairs nedarīt. Pēc tam meitai zvanījuši klasesbiedri, atvainojušies, ka tā sanācis, bet pāridarītājs vai viņa vecāki gan to neesot darījuši.
“Kā jau bērni, visādi iet,” saka mamma. Sākumā nav domājusi nekur vērsties, arī policijā ne: “Bērni paliek bērni. Bet tad sāku domāt – tā ir tāda vienaldzība no skolas puses.” Un šis gadījums ir cietsirdīgs. Tāpēc vecāki nolēmuši vērsties pie “Kurzemes Vārda”, jo uzskata, ka bērni skolā netiek pienācīgi uzraudzīti, skola vēlas noklusēt šādus gadījumus. “Sākumskolas ēkā, skrienot pa trepēm, bērni lec, uzgrūžas cits citam. Bet skolotāji vien nosaka – tas tā ir, tā ir skola.”
Pagājušās nedēļas sākumā mammai zvanījis sociālais pedagogs, sacījis, ka vēlēšoties runāt ar visiem iesaistītajiem, taču pagaidām gan ne uz kādām sarunām ne Kristīne, ne meitenes tētis neesot aicināti.
Vispirms klases audzinātāja noskaidroja situāciju, tad iesaistīja mācību pārzini, sociālais pedagogs sazvanīja vecākus, lai uzaicinātu uz skolu, par notikušo stāsta skolas direktore Inta Freiberga. “Paskaidrojumi ir paņemti no bērniem, bet mums ir jārunā arī ar pieaugušajiem,” viņa skaidro, kāpēc situācija vēl nav atrisināta.
Izglītības iestādēs visbiežāk konfliktsituāciju pamatā ir kāds nevainīgs, bet citus aizskarošs joks, draiskošanās, kas pie neprasmes laikus apstāties, kontrolēt savu agresiju un dusmas var novest pie nopietnām sekām, saka direktore.
“8. decembrī ar šādu situāciju saskārāmies mēs. Iesākums problēmsituācijai it kā nevainīgs – senāki pārpratumi, savstarpēja jokošanās starpbrīdī starp paralēlklases skolēniem, kuras laikā, vienam otru baidot un traucējot, klases telpā no gaiteņa iespertā kurpe kļuva par cēloni pagrūšanai, kā rezultātā bija nepieciešama medicīnas darbinieku iesaistīšanās.”
Avots: liepajniekiem.lv