Vairums numeroloģisko ticējumu ir kopīgs daudzām tautām, tāpēc bieži vien no vieniem un tiem pašiem “sliktajiem” skaitļiem cenšas izvairīties visdažādāko pasaules daļu iedzīvotāji, taču ir arī interesantas atšķirības un īpatnības.
13
Gandrīz visos kontinentos izvairās no skaitļa 13. Bieži tas tiek uzskatīts par velna duci, kurš aizēno “labo” skaitli 12. Divpadsmit ir Jēzus apustuļu skaits, tāpat tas ir pozitīvi uzlādēts skaitlis. Visi skaitļi, kas ir par to lielāki, izjauc harmoniju un nes sevī graujošu negatīvo enerģiju. Bet tas jau ir saistīts ar ļauno garu. Daudzās valstīs debesskrāpjos 13. stāvu pat neskaita, lai ēkai nepiesaistītu negatīvu enerģiju. Nelaimīgi skaitās visi skaitļi, kuri sanāk reizinot 13 – 26, 39 un tā tālāk.
40
Slāvu tradīcijās negatīva enerģija ir arī skaitlim 40. Tieši tik ilgi starp dzīvajiem klīst miruša cilvēka dvēsele. Tikai pēc pieminēšanas 40. dienā pēc miršanas tā dodas uz viņpasauli, un atkarībā no “nopelniem’- vai nu uz elli vai Paradīzi. Bet līdz tam brīdim mirušā tuvinieki jūt aizgājēja dvēseles klātbūtni un atceras, ka viņu gaida Lielā tiesa. No tā arī cēlusies nepatika pret skaitli 40.
666
Trīs sešinieki visā pasaulē ir pazīstami kā “sātana” jeb “zvēra skaitlis”. Jebkurš atgādinājums par to vai arī zīme, kas to atgādina, tiek uzskatīta par elles augstākā valdnieka iejaukšanos. Viduslaikos par dzimumzīmi uz ķermeņa, kas atgādināja “zvēra skaitli”, bez ilgas skaidrošanās sadedzināja sārtā. Saprotams, ka pēc šādas bēdīgas vēstures skaitlim 666 ir ne tā labākā reputācija.
4
Skaitlis 4 skaitās slikts tikai Tālo Austrumu tautām. Japāņu attieksme pret 4 ir tieši tāda pati, kā eiropiešiem pret skaitli 13. Uzlecošās saules valstī nav dzīvokļu ar ceturto numuru vai ceturto stāvu. Tās visas ir sliktas zīmes, kuras piesaista slimības, neveiksmes un nāvi.
9
Līdzīga nozīme ir skaitlim 9. Japāņu pasaules uztverē skaitļu jēgas piepildījums tiek skaidrots ļoti vienkārši. Proti, katram skaitlim atbilst kāds hieroglifs. Devītniekam atbilst hieroglifs “ciešanas, sāpes”. Analoģiska nozīme piemīt hieroglifiem, kas atbilst skaitļiem 24, 33, 42 un 49. Galēji māņticīgie japāņi no tiem izvairās visos iespējamajos veidos.
17
Itālijā slikts skaitās skaitlis 17. Tas saistās ar ļoti senu tradīciju, kuras saknes meklējamas Romas impērijas laikā. Uz daudzu Romas patrīciešu kapiem rakstīja simbolus “VIXI”. Tie tika tulkoti kā frāze “es dzīvoju”. Uzrakstā ir apvienoti simboli “VI” (skaitlis seši) un “XI” (skaitlis 11), kurus saskaitot arī iegūstam skaitli 17.
Taču jāatzīmē, ka visi šie skaitļi dažādās tautās var tikt traktēti dažādi. Piemēram, jūdiem 13 skaitās ļoti labs skaitlis, jo tieši tāds ir jūdaisma pamatprincipu skaits. Savukārt Ķīnā tik sliktais japāņu devītnieks tiek uzskatīts par laimes un ilga mūža simbolu.
Avots: vesti.lv