Daudzi vecāki piever acis uz dažām savu bērnu īpašībām, bet ir daudzi uzvedības modeļi, kurus nedrīkst ignorēt.
Melošana
Viena no izplatītākajām problēmām bērnu audzināšanā ir melošana. Sākumā var būt pilnīgi nevainīgi – piemēram, bērns var teikt, ka sakārtoja mantas, bet patiesībā to neizdarīja. Ar laiku melot var kļūt par ieradumu, no kuras atbrīvoties būs ļoti grūti. Tāpēc nevajag slinkot komunikācijā ar bērnu, stāstīt viņam par sekām tām vai citām darbībām.
Ignorēšana
Ja meita vai dēls laiž garām vecāku lūgumus, ziniet, tādā veidā bērns cīnās par varu ģimenē. Nākamajā reizē, kad notiks tas pats, paskatieties bērnam acīs un sagaidiet kārtīgu atbildi jūsu lūgumam. Tādā veidā parādīsiet, ka bērniem ir jāklausa vecāki.
Rupjība
Ne mazāks trauksmes signāls bērna uzvedībā ir rupjība. Ja bērns ir agresīvs attiecībā uz mazāko brāli, māsu vai bērniem rotaļu laukumā, vajag tam pievērst uzmanību. aizvediet bērnu malā un paskaidrojiet, kāpēc tā rīkoties nedrīkst. Lai bērns saprot savu vainu un palūdz piedošanu tam, kam nodarīja pāri.
Nemācēšana klausīties
Bieži bērni pārtrauc vecākus svarīgas sarunas laikā, mēģinot pievērst sev uzmanību. Ja kaut vienu reizi ļausiet bērnam to izdarīt, tā parādīsiet, ka tas ģimenē ir atļauts. ir jāatceras, ka ir vispārpieņemtas uzvedības normas, kuras nedrīkst pārkāpt. Mēģiniet savam bērnam to paskaidrot iespējami saprotamākā veidā.
Ņemšana bez atļaujas
No vienas puses, šāds ieradums vecākiem ir ļoti izdevīgs, jo nav jāatraujas no ikdienas darbiem bērna prasību dēļ. No otras puses, tas var ļaut formēties nepatīkamai rakstura īpašībai. Lai tas nenotiktu, skaidrojiet bērnam, ka pirms paņemt konfektes vai ko citu, ir nepieciešams prasīt atļauju.