Parasti cilvēki dalās divās kategorijās: vieniem patīk gatavot, bet citi bez problēmām, pēc tam var nomazgāt trauku un virtuves piederumu kaudzi.
Taču bieži vien pirmajiem ne vienmēr ir līdzās tie otrie, kuri visu pēc gatavošanas sakārtotu. Tāpēc talkā nāk visādas saimnieciskas viltībiņas. Folija cepšanai ir neaizstājama lieta katrai mājsaimniecei.
Ēdieni, kas gatavoti tajā, sanāk ļoti aromātiski un garšīgi. cepešplāts paliek tīra. Folijas gabals palīdzēs saglabāt darba virsmu tīru arī gatavojot nelielus desertus, vai arī kad gatavosi zivis vai gaļu.
Folija cepšanai
Kā izvēlēties piemērotāko folijas rulli
Vislabāk izvēlēties biezo foliju. Tad varēsi nepārdzīvot, ka cepšanas procesā tā saplīsīs vai deformēsies. Ja nu tev pa rokai nav biezā folija, satraukumam nav pamata vienkārši saliec plāno foliju vairākās kārtās un kārtīgi nostiprini to.
Produktu kontakts ar gaisu cepšanas laikā
Gaļas un zivju cepšanas laikā ir svarīgi, lai nebūtu produkta kontakts ar gaisu, tāpēc folijas malas ir kārtīgi no visām pusēm jānostiprina.
Taču, gatavojot augļus un dārzeņus, gaiss netraucēs. Pateicoties gaisa kontaktam ar šiem produktiem, tie labi izsutīs un būs mīkstāki. Ja tev garšo cepti ēdieni, tad kārtīgi nostiprini foliju.
Bez šaubām, līdz zeltainumam izcepts ēdiens izskatās ļoti kārdinoši, taču izmantojot foliju, ne katram izdosies sasniegt šādu rezultātu.
Tāpēc ir svarīgi vispirms izcept ēdienu gandrīz līdz gatavībai un tad noņemt foliju un paturēt to cepeškrāsnī vēl 10-15 minūtes, cepot no augšas. Folija jānoņem 5-10 minūtes pirms gatavības.
Matētā vai spožā folijas puse: kā ietīt produktus
Ja ieskatīsies folijā, pamanīsi, ka viena tās puse ir spoža, otra matēta. No tā, kā produktus ietīsi folijā, būs atkarīga ēdiena garša. Tāpēc esiet uzmanīgi.
Spožā puse labāk atdod siltumu un mazāk pielīp produktiem. Tāpēc jāievēro, lai ārpusē būtu folijas matētā puse.
Temperatūras režīms cepot
Ja ēdienu gatavo cepeškrāsnī, temperatūras režīms atšķirsies. Gaļa jācep 170 grādos, putna gaļa jācep 160 grādos, bet zivis 145 grādos.
Ja izmantosi atklātu uguni, produktus, kas ietīti , liec uz restēm, kad ogles jau nedaudz padzisušas. Svarīgi, lai ēdiens lēnām gatavotos, jo tad ēdiens var vienkārši vidū neizcepties.