Audēja Ilze Mailīte ieguldījusi smagu darbu, lai taptu divas pašdarinātas segas. Tās gatavojusi izstādei, un lai mākslas darbs izskatītos labi, uzticējusi segas ķīmiskajai tīrītavai. Kārtīga vilšanās pārņēmusi audēju brīdī, kad segas saņēmusi – to malas mazgāšanas procesā pamatīgi sabojātas, vēsta TV3 raidījums Bez Tabu un skaties.lv.
Līdz izstādei segas tā arī nenonāca, bet audēja piedzīvojusi vairāku mēnešu ilgu strīdēšanos ar ķīmisko tīrītavu “Tvaikonis”. Abu segu malas pamatīgi izirušas, un audēja uzskata, ka tīrītavas darbinieki tās sabojājuši.
Ķīmiskās tīrītavas direktors neuzskata, ka pie galarezultāta vainojami tīrītavas darbinieki, bet gan pats ražotājs. Audēja neesot pietiekami kvalitatīvi nostiprinājusi valdziņus, tāpēc sega arī izira. Segas apstrādātas ūdens vidē, trīsdesmit grādos, bez žāvēšanas, pēc iespējas saudzīgākā režīmā.
Turklāt tīrītavas noteikumos rakstīts, ka “Tvaikonis” negarantē izstrādājuma pilnīgu saglabāšanos iepriekšējā stāvoklī, ja tam nav pievienota norāde (birka), kas brīdina par speciālām tīrīšanas metodēm. Audēja uzticējusies, ka ķīmiskajā tīrītavā strādā profesionāļi, un viņiem vajadzēja zināt, kā rīkoties.
“Tvaikonis” atmaksājis klientei naudu par tīrīšanu, un piedāvājis segu labot, atšujot izirušo malu. Ilze no sākuma pieprasījusi kompensāciju, taču tagad vēlas vienkārši izstāstīt savu sāpi citiem.
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs iesaka veikt neatkarīgu ekspertīzi. Ķīmiskās tīrītavas bieži vien nonākot PTAC redzes lokā, šogad jau sniegtas 36 konsultācijas un saņemtas 4 sūdzības, bet ne par šo konkrēto uzņēmēju. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs var līdzēt atgūt naudu par sniegto pakalpojumu. Parasti tas klientus neapmierina, jo nodarīti bojājumi mantai. Zaudējumu pierādīšana ir tiesas kompetence.