Gulēšana uz mūsdienu spilveniem sagādā īstu labsajūtu. Tomēr vēl ir daudz cilvēku, kuri priekšroku dod vecajiem spalvu spilveniem. Tad rodas jautājums, kā šos izstrādājumus uzturēt tīrus. Šodien pastāstīsim, kā mazgāt spilvenus veļas mašīnā.
Senos laikos spilvenus praktiski nemazgāja. Visbiežāk tos iznesa saulē, lai atbrīvotu no dažādiem nevēlamiem brīnumiem. Nācās arī krietni tīrīt spilvenus. Taču mēs dzīvojam 21. gadsimtā. Tas nozīmē, ka vienkārši ir jāizmanto mūsdienīgas tehnoloģijas.
Stāsts iz dzīves
Pēc revīzijas guļamistabā vīrs paziņoja sievai, ka ir laiks atbrīvoties no spalvu spilveniem. Taču viņa bija no tiem, kuriem ir grūti mainīt savus ieradumus.
Kā argumentu par labu savam viedoklim vīrs minēja, ka pildījums ir vecs un pats spilvens traipains. Protams, arī tas nepārliecināja sievu.
Ilgu laiku sieva nebija pārliecināta spilvenu tīrīšanai izmantot veļas mašīnu. Tomēr galu galā tas laiks pienāca. Pēc dažu eksperimentu veikšanas sieviete saprata, ka ir jāievēro daži noteikumi mazgājot spilvenus veļas mašīnā.
Kā mazgāt spilvenus veļas mašīnā
Jāpiezīmē, ka spilveni jāmazgā pa pāriem. Pirmkārt, tas palīdz tiem labāk izmazgāties. Otrkārt, mašīna būs balansētāka, kas izgriešanu padarīs daudz kvalitatīvāku.
Mazgāšanai labāk izmantot šķidro mazgāšanas līdzekli, jo pulvera granulas būs grūtāk izskalot no pildījuma. Tāpat nevajag izmantot veļas kondicionieri, tāpēc, ka tas kontaktā ar dažiem pildījuma veidiem var veidot kunkuļus.
Mazgāšana jāveic zemā temperatūrā. Parasti 30-40 grādos. Daži pildījumi pieļauj mazgāšanu arī 60 grādus siltā ūdenī.
Pats galvenais – pirms spilvenu mazgāšanas jāpārbauda spilvenu vīles. Ja arī visu darīsiet pareizi, bet spilvenam kāda vīle būs pairusi, var gadīties ķibele. Sekas tādā gadījumā ir visiem saprotamas.
Rezultāti
Pēc mazgāšanas spilveni ir sniegbalti. Tie arī patīkami smaržo, kas palīdz labāk aizmigt. Pieredze rāda, ka spilvenus vajag žāvēt ik pa laikam apgrozot. Spalvu spilveni izžūst aptuveni diennakts laikā, bet citi dažās stundās.
Saka, ka spilvenus vajagot mazgāt līdzko uz tiem parādās netīrumi, bet ne retāk kā reizi pusgadā. Mēs tomēr iesakām to darīt ik pēc 3-4 mēnešiem. Ceram, ka mūsu padomi jums noderēs. Jaukus sapņus!