Orhideja ir grezns zieds. Tā prasa atbilstošu aprūpi: vēlies vērot manu skaistumu – izdabā man. Un augs ir vēl kaprīzāks, ja nav vesels. Cik gan bieži tā mēdz būt: veikala plauktos ieraudzītā skaistule nekad nezied vai arī vispār lēnām iet bojā.
Mēs zinām, kā izskatās veselīga orhideja. Atcerieties pamata noteikumus, bet vēl labāk – saglabājiet šo rakstu.
1.Orhidejas pārdod visās sezonās. Bet tas nenozīmē, ka 8. martā sals viņām patiks. Jo viņu dzimtene taču ir tropi!
Apzināti nenogaliniet orhideju. Vismaz ietiniet orhideju vairākos papīra slāņos. Tas pasargās viņu no caurvējiem un aukstā vēja. Un tas nozīmē, ka necietīs saknes, lapas un ziedi.
2. Orhidejas lielveikalos cieš no uzmanības trūkuma. Bet mazo ziedu veikaliņu plauktos par viņām labāk rūpējas. Turklāt florists nosauks precīzu auga nosaukumu (piemēram, falenopsis, dendrobiums, cimbīdijs) un pastāstīs, kā par tām rūpēties.
3. Bet ideālā atrašanās vieta ir oranžērijs. Tā audzētāji ziedus audzē tādos apstākļos, kas ir ļoti tuvu dabiskajiem. Un vēl tur ir nodrošināta pienācīga aprūpe. Tas ir veselīgas, stipras orhidejas garants.
4. Ziedoši augi – tas ir skaisti, bet mānīgi. Orhideja ziedēšanas laikā “izpumpējas”. Falenopsis, piemēram, var ziedēt vairākus gadus, un pēc tam aiziet bojā. Cik ilgi tas dzīvos un cik ilgi jau tiek turēts plauktā, uz to atbildi nesniegs neviens.
No otras puses, lai “bērns” uzziedētu, var paiet gadi. Par laimi, ir zelta vidusceļš – atrast augu ar slēgtiem ziediem. Tā jūs pa īstam izbaudīsiet ziedēšanas laiku!
5. Pie orhideju plaukt izpētiet substrātu. Mizai ir jābūt smalkai, un nevis satrupējušai, ja tās ir sūnas – sausas un gaisīgas.
Ja apstākļi ir mitri (nesen bijusi laistīšana), apakšējā traukā nedrīkst būt ūdens. Visā visumā augam jāatrodas sausumā un tīrībā.
Labāk pirkt orhideju, kas atrodas sausā substrātā. Tā viņa vieglāk pārcieš pārbraucienu un transportēšanu.