Šodien pastāstīsim par to, kāds spēks piemīt svētītajam ūdenim un kad to vispareizāk iegādāt.
Galvenā tradīcija – ūdens svētīšana. Šajā dienā atklātā ūdenstilpnē izcērt āliņģi krusta veidā. No baznīca tiek veikts krusta gājiens, kurš beidzas ar to, ka cilvēks iegremdē krustu ūdenī. No tā brīža ūdens kļūst svētīts.
Pēc tam visi, kas vēlas, nirst āliņģī, simboliski attīroties no grēkiem. Uzskata, ka šāds ūdens spēj dziedēt cilvēku fiziskās un garīgās kaites. Ūdeni dzer tikai tukšā dūšā. Tāpat ar to apslaka savu mājokli un tādu ūdeni ievāc tik daudz, lai varētu lietot visu gadu.
Nereti tiek uzdots jautājums, kad tad ir vispareizāk ievākt svētīto ūdeni? Uzskata, ka vislabāk to darīt 19. janvārī laikā no 00:00 līdz 02:00, jo tad tam būs vislielākais spēks, un augstākie spēki dzirdēs tavas lūgšanas. Pie tam, ūdens ņemšanas laikā baznīcā noteikti jāatrod laiks lūgšanai. Tikai ticība un lūgšanas dos vēlamo efektu no svētītā ūdens.
Bez tam, ievākt ūdeni var ne tikai baznīcā, var noskaitīt lūgšanu mājās, pēc tam doties uz kādu no avotiem vai vienkārši savākt ūdeni no krāna. Uzskata, ka jebkuram ūdenim šajā periodā piemīt īpašas spējas.
Cik ilgi var glabāt svētīto ūdeni
Tas ir vēl viens izplatīts jautājums. Svētīto ūdeni var glabāt stikla burkā visu gadu. Lieta tāda, ka tam ir ļoti spēcīga enerģētika, tāpēc dzert to pārāk bieži neiesaka. Vislabāk katru rītu nomazgāties ar to un periodiski apslacīt mājas kaktus. Tāpat vajag dot to cilvēkam, kas ir apslimis, lai tas ātrāk izveseļojas.
Ja līdz nākamajai ūdens svētīšanai vēl tālu, bet ūdens jau maz, to var atšķaidīt ar parasto ūdeni. Tas ir pilnīgi pieļaujams, jo pat viens piliens svētītā ūdens spēj pildīt ar svētību veselu ezeru.
Pašās beigās atgādināsim, ka kristīšana jāveic pareizi: ir jāatsakās no gaļas 18. janvārī un neēst līdz pirmajai vakara zvaigznei. Nedrīkst kopt māju, mazgāt veļu, strādāt rokdarbus un smagus darbus, aizņemties naudu, raudāt un strīdēties. Šajā dienā jāsaved kārtībā domas, cenšoties nedomāt par negatīvām lietām.