2. februārī neilgi pēc pulksten 17.00 Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Sarkandaugavā, kur kāda daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji ziņoja par kaimiņieni, kura ilgstoši histēriski bļaujot.
Likumsargi, ierodoties notikuma vietā, pieklauvēja pie norādītā dzīvokļa. Mājokļa durvis negribīgi atvēra manāmi iereibusi sieviete. Pārrunu laikā policisti no viņas sajuta alkoholam raksturīgo smaku. Arī viņas saraustītais runas veids pastiprināja aizdomas par spēcīgu alkohola reibumu.
Sarunu ar sievieti pārtrauca bērnu raudas un kliedzieni. Jautājot, vai mājoklī atrodas bērni, policisti saņēma apstiprinošu atbildi. Nekavējoties apskatīts dzīvoklis. Vienā no istabām atrasti gadu un divus gadus veci bērni. Vienam no viņiem ilgstoši nebija mainītas autiņbiksītes.
«Policisti lūdza bērnu mātei nekavējoties par atvasēm parūpēties, taču viņa sāka kliegt, vainojot notiekošajā kaimiņus, kuri izsaukuši likumsargus. Sieviete ignorēja vairākkārtīgus policistu aicinājumus nomierināt raudošos bērnus un nomainīt autiņbiksītes.»
Vienlaikus sazvanīts bērnu tēvs, kurš solīja nekavējoties atprasīties no darba un atgriezties mājās.
Pārkāpējai veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Testa laikā noskaidrots, ka viņa ir 2,87 promiļu reibumā. Savukārt datu pārbaudes laikā noskaidrots, ka sieviete agrāk sodīta par bērna atstāšanu bez uzraudzības.
Pēc neilga laika mājoklī atgriezās bērnu tēvs. Vīrietis pastāstīja, ka, dodoties uz darbu, sieva nav bijusi alkohola reibumā. Iepriekš gan viņam ir bijušas aizdomas, ka, atrodoties darbā, dzīvesbiedre bērnu klātbūtnē ir lietojusi alkoholu, taču apstiprinājumu tam nevienā no reizēm nav guvis. Vīrietis izteica pateicību, ka kaimiņi piezvanījuši policijai.
Bērni atstāti tēva uzraudzībā. Tāpat vīrietim izskaidrotas viņa tiesības vērsties atkārtoti policijā, ja sieviete turpina agresīvi uzvesties, tādejādi veicot vardarbību pret bērniem. Šādā gadījumā iespējama agresīvās dzīvesbiedres nošķiršana no ģimenes.
Lietas materiāli nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem mātes atbildības izvērtēšanai.