Mūsdienu pasaulē tradicionālo vērtību, tai skaitā ģimenes institūta autoritāte, pakāpeniski mazinās. Pamatojoties uz psihologa viedokli, mēs vēlamies minēt argumentus pret laulību un pierādīt, ka sievietei nav jāiziet pie vīra.
Argumenti pret laulību
Mēs dzīvojam sabiedrībā, kura sīkiem solīšiem, bet ļoti pārliecinoši tuvojas vienlīdzībai. Tā kā varam sākt atvadīties no novecojušām vīzijām. Piemēram par to, ka laulība vairāk vajadzīga sievietei tāpēc, ka viņai daudz kas jāziedo. Bet vīrietis vienkārši piekrīt, ka viņam ir ģimene un bērni. Paskatīsimies, ko tad patiesībā vēlas sieviešu dzimuma pārstāves.
Mīlestība
Protams, katrs cilvēks vēlas mīlēt un būt mīlēts. Sievietei, tāpat kā vīrietim ir nepieciešams atbalsts un rūpes. Taču lai tas būtu, sievietei nav obligāti jāprecas.
Mūsdienās sieviete vairāk nevēlas izjust necieņu pret sevi, melošanas un citas netīkamas lietas no sava partnera vienkārši statusa „esmu attiecībās” dēļ. Kaut gan agrāk to sauca par sievietes gudrību. Un uzskatīja, ka tad, ja sieviete nav precējusies, viņa ir nebūs līdz galam laimīga.
Bērni, nauda un pašrealizācija
Agrāk iespēja pilnvērtīgi strādāt un profesionālā jomā attīstīties bija tikai vīriešiem. Tāpēc sievietes devās laulībā, pārejot no vecāku apgādības vīra apgādībā, un pilnībā uzņēmās atbildību par sadzīvi un bērnu audzināšanu.
Par laimi, laiki mainās. Tagad sievietes var gan nopelnīt, gan būt par personībām, gan audzināt bērnus, ja vien to vēlas. Jā, lai kļūtu par māti, būt laulībā nav obligāti. Un „saglabāt ģimeni”, pieverot acis uz dažādām lietām, bērnu dēļ arī nav obligāti.
Protams, jebkurās attiecībās pats galvenais ir, lai visi to dalībnieki justos mīlēti un laimīgi. Un nav svarīgi, kurš ir galvenais ģimenes nodrošinātājs – vīrietis, sieviete vai abi vienādās daļās.
Un arī zīmogu pasē iespiest tikai tāpēc, ka tā ir pieņemts, nav nepieciešams. Vēlamies to vai nē, bet pasaule ir mainījusies, un tam, kas bija obligāts kādreiz, tagad nav nekāda nozīme.