manaOga.lv
  • Latvijā
  • Izklaide
  • Pasaulē
  • Padomi
  • Attiecības
  • Veselība
  • Ģimene
  • Receptes
  • Skaistums
Aktuāli
Izdomāju, kā pareizi kopt vijolītes, lai tās ziedētu...
Omīte atklāja savu noslēpumu, kā uztaisīt marinētus gurķus...
Iepriekš es jutos kā pelēkā pele. Aizgāju pie...
Atklāj iemeslu, kāpēc 82 gadus vecais leģendārais aktieris...
Ko nepieciešams darīt sievietēm pēc 50 gadu vecuma,...
Izrādās līdz šim es nepareizi mazgāju spilvenus. Kā...
Visus šos gadus es putraimus uzglabāju nepareizi. Omīte...
Kā sievietei pēc 50 ģērbties pavasarī, lai izskatītos...
Man ir pāri 40, bet tikai tagad uzzināju,...
Manai mīļākajai jakai spalīsa rāvējslēdzējs. Kā to vienkārši...

manaOga.lv

  • Latvijā
  • Izklaide
  • Pasaulē
  • Padomi
  • Attiecības
  • Veselība
  • Ģimene
  • Receptes
  • Skaistums
Attiecības

Kāpēc mēs nosodām nemīlētas meitas

“Kaunies, nepateicīgā!”

Mūsu sabiedrībā ir tendence uzskatīt, ka, ja mātes un meitas attiecības ir neizdevušās, tad, protams, vainīga ir meita. Tas ir dēļ tā, ka māte nedrīkst būt slikta, viņa taču ir māte: mīloša, rūpīga, sirsnīga. Mūsu kultūra liek mums nekavējoties nostāties mātes pusē, lai arī kāda viņa būtu. Psiholoģijas grāmatu autore Pega Stripa, ļoti daudz runā par to, ko pārmanto jaunas sievietes.

Mammai vienmēr ir taisnība!

Ja vecāki šķiras no bērna, tad visi vienprātīgi apgalvos: jā, vecākiem ir grūti un pieauguši bērni ir tādi nepateicīgi egoisti. Tiek uzskatīts, ja vecāki ir novesti tik tālu, ka atdalās no bērna, tas nozīmē, ka viņš jau ir izmēģinājis visas metodes, lai ar bērnu atjaunotu attiecības un pats galvenais viņš centās no visas sirds.  Un mēs, protams, uz šādiem vecākiem paļaujamies un viņiem uzticamies!

Bet, lūk, nepateicīgā meita šādu uzticības kredītu nedod. Viņai saka, ka viņa ir nepateicīga, patmīlīga, bet viņu taču baroja un apģērba, bet ja viņai trūka mīlestības, tad vajadzēja taču uzvesties normālāk! Vai arī viņai saka: nevajag pārspīlēt, viss taču ir labi, tev tāpat ir paveicies. Un paradoksāli, ka citi ģimenes locekļi seko šīm līnijām sakot, ka viņa ir slikta un nepateicīga.

Tev vajadzētu kaunēties…

Stāsti par nemīlētām meitās ir stāsti, kurus neviens nevēlas dzirdēt. Bieži jautājumi, kurus pēcāk šāda sieviete uzdod sev, viņa neuzdrošinās uzdot citiem: “Kā paskaidrot, cik ļoti toksiska ir manas mātes uzvedība, kā lai es šajās attiecībās neizskatos nepateicīga? Katru reizi, kad es cenšos tuvoties šai tēmai, pat tuvāko draugu acīs, es redzu nosodījuma ēnu. Bet vai meitas parādam patiešām ir jābūt tik sāpīgam? Vai man ar viņu ir jātiekas, ja viņa mani atklāti nicina?”

Publiska ģimenes situācijas apspriede tikai pasliktina situāciju, kad jau ir attīstījusies, kurā nemīlēto meitu kaunina: “Tev vajadzētu kaunēties, ka esi tāda!”

Dažreiz attiecību izbeigšana ar māti ir vienīgais ceļš uz dziedināšanos.

Klusuma solījums

Bērnībā reti kura nemīlētā meita runā par to situāciju kāda ir viņas mājās. Daļēji tas ir tāpēc, ka viņa domā, ka katrā mājā tā ir norma. Šāds secinājums savā veidā “normalizē” šādas nesaprātīgas attiecības un tiek piedzīvots pilns spektrs: no pazemošanas līdz ignorēšanai, no netaisnas kritikas līdz slēptām manipulācijām. Laika gaitā meitene redz, kā citās ģimenēs izturas pret viņas draudzenēm un bieži vien secina, ka viņa pati sevi tādu ir pelnījusi, jo citas meitenes tā netiranizē.

Mātes, kuras nemīl savus bērnus, savu negatīvās uzvedības vainu uzveļ bērniem: “Es tevi nesodītu, ja tu nebūtu tik stulbs!” Kauns kļūst par parastu bērna reakciju. Un tas ir vēl viens no iemesliem, lai klusētu un nevienam neko neteiktu.

Kad es biju sarakstījusi savu grāmatu “Ļaunās mātes” (Mean Mothers) man piezvanīja mana koledžas laiku istabas biedrene. Mēs veselu gadu dzīvojām kurpju kastes izmēra istabiņā, bet ne reizes nepārrunājām to kā mūsu mātes pret mums izturējās. No tā brīža pagāja 40 gadu, un tikai tagad mēs varējām lauzt mūsu “klusēšanas zvērestu” un viena otru atbalstīt. Bet, protams, šāda klusēšana ir ārkārtīgi tipiska šādā situācijā.

Vainas sajūta kā ierocis

Pēc speciālistu domām, psiholoģiskā audzināšana un vardarbība bez mīlestības uz psihi iedarbojas vienādi: bērns manto vainas un kauna sajūtu arī pieaugušo dzīvē. Nav svarīgi vai mātes uzvedības iemesls bija vēlme “noteikt” un “izlabot” bērnu vai arī nespēja valdīt pār savām emocijām.

Tieši kliegšana, draudi un aicinājumi izraisa dziļu deformāciju gan bērna, gan mātes uztverē, kā arī var izraisīt fiziskas reakcijas vēdera rajonā, kaklā un krūtīs, tāpat arī izvairīšanos no acu kontakta.

Bieži vien tas notiek dēļ tā, ka pats vecāks ir kauna sajūtas turpinātājs, jo pats to pieredzējis savā bērnībā. Vecāks koncentrējas uz savu bezspēku un nekompetenci un no skatiena pazaudē savu bērnu. Kā jūs saprotat, tas ir apburtais loks no kura spējīgs ir iziet tikai vecāks saprotot, kas notiek un apzināti cenšoties neatkārtot destruktīvo uzvedību, lai labotu to, kas jau ir salauzts. Bet tas nenotiek vienmēr.

Kauns pret vainu

Psiholoģijā kauna un vainas sajūtas tiek nošķirtas. Jaundzimušajam šādas sajūtas nav, bet bērniem tās tiek iepotētas. Kauns ir toksiskāks, jo parasti vainas sajūtu izjūt par kādu konkrētu situāciju, bet kauns ietekmē cilvēka dabu, pašnovērtējumu, deformē to kā jūs sevi redzat un novērtējat. Vaina var attīstīt empātiju, bet kauns rada nespēju veidot līdzjūtību.

Ja mūs kaunina, tas ir dēļ tā, ka mēs “esam paši sliktākie, kā neprotam uzvesties, tāpēc arī nav ko pārdzīvot, jo slikti cilvēki nav tā vērti”. Tādēļ kauninātie noslēdzas sevī un nav spējīgi atvērties citām emocijām un nožēlot to, kam viņi paši dara sāpes.

Eksperti apgalvo, ka cilvēkus, kurus skar kauns, piedzīvo dusmu lēkmes un pauž tās destruktīvā veidā. Viņiem ir grūti nodibināt normālas attiecības: viņi dara visu iespējamo, lai atkal nepārdzīvotu briesmīgo kauna sajūtu. Jo vairāk viņi vēlas no tā izvairīties, jo dziļākas viņu sāpes.

Tāpēc runāt par kaunu un to, kas to rada, nozīmē palīdzēt daudzām nemīlētām meitām dziedināties.

Avots: econet.ru

Kāpēc mēs nosodām nemīlētas meitas was last modified: janvāris 19th, 2018 by Oga
1
Facebook Twitter Google + Pinterest
Iepriekšējais raksts
Mazgātavas darbiniekiem nolaidās rokas! Lūk, tā izskatās automašīna, kura nav tīrīta sešus gadus!
Nākamais raksts
Dievīga cepumu kūka bez cepšanas! Vienmēr sanāk fantastiska!

Citi lasīja

Nemēģini manipulēt ar Dievu! Lai lūgšana nepārvēršas...

12/10/2017

KĀPĒC pieauguši bērni neciena vecākus

08/02/2018

Sarežģītas attiecības: bēgt vai palikt?

26/06/2017

Kāpēc vientuļās sievietes ir laimīgākas par precētajām

11/08/2021

Apvainošanās liecina par lepnumu un nespēju komunicēt

05/04/2017

Pārstāj glābt un palīdzēt cilvēkiem!

18/01/2018

5 cilvēku tipi, kas nav nejauši tavā...

22/11/2017

Gaidīt vai DZĪVOT?

12/06/2017

Meitenes, mēs taču neesam zirgi!

06/12/2018

7 lietas, ko nekādā gadījumā nedrīkst piedot...

02/08/2017

Seko mums

Oga




Populārākais

  • NODERĪGI: Dārzi Latvijā, kas piedāvā pašiem lasīt zemenes!

  • 6 labākie dabīgie mēslojumi tomātiem – nožēlosiet, ja nepamēģināsiet!

  • 10 labākie pupiņu salāti: sātīgi, gardi un barojoši

Jaunākais

  • Izdomāju, kā pareizi kopt vijolītes, lai tās ziedētu ilgi un kupli. Draudzenes prasa izskaidrot

  • Omīte atklāja savu noslēpumu, kā uztaisīt marinētus gurķus ziemai ar citronu. Mans vīrs ir starā

  • Iepriekš es jutos kā pelēkā pele. Aizgāju pie stilista un draugi mani neatpazina (Foto)

Citāts

Citāts ir burtisks izraksts no kāda teksta vai precīzi atkārtoti kādas personas vārdi.

Follow Me

Facebook
  • Facebook
  • Twitter

@2017 - ManaOga.lv Informācijai ir izziņas raksturs, un tai nav juridiska spēka. ManaOga.lv neuzņemas atbildību par darbībām vai lēmumiem, kas balstīti uz saņemto informāciju. ManaOga.lv publicētās informācijas tālākizmantošanas gadījumos atsauce ar pilnu saiti ir obligāta.


Back To Top