Latvijas atzītākais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs savā blogā stāsta par pavasarī un vasarā gaidāmo laika laiku.
“2017. gada rudens bija slapjš un pīlādži bija bagāti ar ogām. Ticējums saka, ja pīlādzim daudz ogu rudenī, tad nākamā gadā būs slapjš pavasaris un daudz ūdens. Laikā pirms Miķeļiem (29. septembris) vēro gājputnu aizlidošanu. Tādās reizēs jāpievērš uzmanība zosu aiziešanai. Pagājušajā rudenī zosis, tāpat arī dzērves, lidoja augstu un gandrīz nemanāmi. Bez lielas klaigāšanas. Lapkritis bija lēns, salīdzinoši garš un lapas lielākoties krita no pazarēm. Tas norādīja uz to, ka ziema būs gara un līdz Jurģim īstu pavasari nav ko gaidīt. Savukārt Tenis (17. janvāris), kas bija jaunā mēnesī, mazina lielu palu iespējamību pavasarī. 24. janvāris, kas paredz pavasari kopumā, norāda uz vēsu pavasara pirmo pusi, bet dod cerības uz saulainiem un siltiem laika apstākļiem pavasara otrajā pusē. Tāpat arī 31. janvāris, kas prognozēja, ka pavasaris var agri sākties, bet ieilgs un īsts siltums būs vēlāk.
Interesantu pavasara ainu rāda nozīmīgās vēju dienas, kas katra atsevišķi prognozē katru no trīs kalendārā pavasara mēnešiem. Sekojot 28. decembrim, tad martā dažādi nokrišņi, sals un atkušņi. 29. decembris paredz aprīli. Atbilstoši šai dienai aprīlī valdošie būs austrumu, dienvidaustrumu, dienvidu vēji. 30. decembris paredz laika apstākļus maijā. Sekojot šai norādei, tad maijā valdošie dienvidu, dienvidrietumu vēji.
Viena no zīmīgajām pavasara prognozēšanas dienām ir 14. februāris. Ja šajā dienā stiprs un auksts vējš, tad pavasaris auksts, bet vasara lietaina. Ja bezvējš – silts pavasaris. Austrumlatvijā šī diena bija daļēji mākoņaina, bez nokrišņiem. Tas liecina, ka pavasaris būs jauks un pārsvarā sauss. Sals un ziemeļvēji, kas bija februāra beigās norāda uz sausu un saulainu aprīli, bet ar nakts salnām līdz Jurģim (23.aprīlis).
TURPINĀJUMU LASIET NĀKAMAJĀ LAPĀ: