3. Nekārtība
Ja nav šķērssienu, nav iespējams piekārt plauktiņus dažādām lietām. Tas rada nekārtību. Ja virtuve tev ir izolēta, tu zini, ka visi tavi virtuves piederumi atrodas virtuvē, bet tagad TV pults var mierīgi pazust starp katliem, bet virtuves dvielis pēkšņi var nonākt zem spilvena. Un nav jau brīnums, jo no gultas līdz plītij ir tikai daži soļi.
4. Grūti pārplānot
Ne katru dzīvokli var pārveidot par studijas tipa dzīvokli. Īpaši tas attiecas uz paneļu namiem, kur šķērssienas pilda nesošas funkcijas, un tāpēc atļauja tās nojaukt netiks dota.
Starp citu, atļauja jāprasa dzīvokļu ekspluatācijas pārvaldei un galvenajam arhitektam. Tas nav vienkārši, jo neviens negribēs uzņemties atbildību par nesošās sienas nojaukšanas sekām.
Lasi vēl: LŪK, KĀPĒC BĒRNAM IR OBLIGĀTI JĀZVANA BIEŽĀK SAVAI MĀTEI
Sevišķi vēl, ja runa ir par vecu māju. Pie tam vēl tāda pārplānošana izmaksās vairāk, nekā divistabu dzīvoklis.
Varētu vēl uzskaitīt vairākus sīkus studijas tipa dzīvokļu mīnusus, tādus kā sarežģītāka ventilācijas un apkures sistēma, caurvēju rašanās. Tādā dzīvoklī arī nav iespējams turēt mājdzīvnieku. Un vēl un vēl.
Un te nu katram ir jāizsver, vai ir vērts pieciest šos mīnusus dažu apšaubāmu priekšrocību dēļ.
Ja grūtības tevi nebaida, apskati veiksmīgu studijas tipa dzīvokļa variantu. Sanācis diezgan labi, lai gan jautājums par ērtu dzīvošanu šādos apstākļos, paliek atklāts. Tomēr nekrīti izmisumā un meklē idejas, kuras tev būs pa prātam. Jebkuru dzīvokli taču var mēģināt pārveidot.