Un vēl jaunie veļas mašīnu modeļi aprīkoti ar skābekļa apgādes sistēmu, kas izstumj no auduma šķiedrām netīrumus. Tādos gadījumos tiešām ūdens temperatūrai jābūt 40 grādiem.
Pilnīgi pietiks, ja ikdienas veļās mazgāšanai izvēlēsies 30 grādu temperatūru. Lai cik tas dīvaini neliktos, temperatūras pazemināšana par 10 grādiem nekā neietekmēs mazgāšanas kvalitāti.
Bet tāds mazgāšanas režīms palīdzēs būtiski ietaupīt ģimenes budžetu maksājot par elektrību.
Kādu veļās mazgāšanas temperatūru izvēlēties
Katra veļas mašīna izmanto auksto ūdeni. Tā uzsilda ūdeni līdz vajadzīgajai temperatūrai tikai mazgāšanas procesā. Lai uzsildītu noteiktu daudzumu ūdens, veļas mašīna izmanto elektroenerģiju. Un jo karstāks ūdens, jo vairāk enerģijas nepieciešams.
Salīdzinājumam minēsim dažus piemērus. Lielākajā daļā veļas mazgājamo mašīnu elektroenerģijas patēriņš, lai sasildītu ūdeni līdz 40 grādu temperatūrai, ir 0,5 kvh un tikai 0,3 kvh, lai sasildītu ūdeni līdz 30 grādu temperatūrai.
Pirmajā brīdī starpība neliekas liela, taču tā būtiski iespaido kopējo elektrības patēriņu mēnesī.
Lai izmazgātu apģērbu vai gultas veļu, nav nepieciešams 40 grādu temperatūras režīms. Vidēji katra ģimene veļu mazgā divas reizes nedēļā.
Viens mazgāšanas cikls ilgst aptuveni divas stundas. Pa šo laiku mašīna vairākas reizes uzņem un uzsilda ūdeni līdz vajadzīgajai temperatūrai.
Ūdens daudzums atkarīgs no mašīnas noslogojuma un veļas daudzuma. Tāpēc pēc dažiem mēnešiem būs redzama starpība elektroenerģijas patēriņā, ja pazemināsiet veļas mazgāšanas temperatūru.
Pārsteidzoši, cik viegli ir samazināt elektroenerģijas patēriņu dzīvoklī, nepielietojot stingrus mērus. Vairums no mums pat neiedomājas par to.