Pusaudža vecums- visgrūtākais periods gan šī vecuma bērniem, gan vecākiem. Šajā laikā bērni škiet nepaklausīgi, izaicinoši un agresīvi. Viņi pieprasa neatkarību un pārliecību, kuru ne vienmēr var attaisnot.
Šī sieviete uzzināja, ka viņas 13 gadīgais dēls ir samelojis, ka izpildījis visus mājas darbus. Bet, tā vietā lai uzrīkotu skandālu, sieviete nolēma pārmācīt savu dēlu.
13 gadīgais Ārons nopelna savu kabatas naudu, pateicoties savam kanālam vietnē YouTube. Saistībā ar šo ienākuma avotu, puisis ir kļuvis neatkarīgs un nerespektējošs pret savu māti. Viņš meloja viņai par to, ka ir izpildījis visus mājas darbus, taču kad māte pieķēra viņu melos, viņš teica, ka viņam nav nepieciešama skola, jo viņam jau esot darbs, viņš jūtas neatkarīgs.
Sieviete nolēma uzrakstīt dēlam vēstuli, un piestiprināja to pie dēla istabas durvīm. Viņa domāja, ka padalīsies ar to tikai ar saviem draugiem, bet nejauši šī vēstule tika publicēta vietnē Facebook. Cilvēki bija vienkārši sajūsmā par šo mātes rīcību. Ieraksts ir apskatīts vairāk kā 165 tūkstošs reižu. Vēstules tekstu Jūs atradīsiet zem attēla.
“Dārgais Āron,
Man šķiet, ka esi jau aizmirsis, ka tev ir tikai 13 gadi, un es vēljoprojām esmu tava māte! Bet, ja jau tu tik ļoti vēlies būt neatkarīgs, es domāju, ka šī mācība tev nāks tikai par labu! Kā jau teici, pats esi sācis pelnī naudu, tad jau tev nebūs grūti nopirkt visu to ko esmu kādreiz pirkusi tieši priekš tevis. Ja tu vēlies savā istabā gaismu un interenetu, tad tev būs jāsāk pašam maksāt daļa no maksājumiem.
Istaba- 430$
Elektrība- 116$
Internets- 21$
Pārtika 150$
Bez tam, tagad tev nāksies pašam iznest miskasti, izsūkt putekļus, pirmdienās, trešdienās un piektdienās. Tāpat tev būs jāuztur kārtība savā vannas istabā, jāgatavo ēdiens un jāsavāc aiz sevis. Katru reizi, kad neizpildīsi kādu no uzdevumiem, es no tevis paņemšu 30$. Uzskati to par istabenes pakalpojumu samaksu.
Kad nolemsi atkal kļūt par manu dēlu, ne kaimiņu, mēs varam pārskatī visus noteikumus.
Ar mīlestību,
mamma”.
Ieraugot šo vēstuli, dēls saplēsa to mazos gabaliņos un dusmīgs izskrēja no mājas. Māte saprata, ka viņam ir vajadzīgs laiks, lai nomierinātos un savaldītu savas emocijas. Kad jūtas norimās, viņas dēls atnāca mājās un atnesa visas mantas, lai vēlāk pats patstāvīgi tā svarētu nopirkt. Māte un dēls parakstīja līgumu, kurā tika izklāstīti abu pienākumi un tiesības.
Dažreiz bērni aug tik strauji, ka mēs paši nemaz nepamanām to. Ir svarīgi šados brīžos dot iespēju iepazīt ko nozīmē neatkarība. Šī izglītības metode sievietei ļoti palīdzēja. Viņa savam dēlam paskaidroja, ko patiesībā nozīmē neatkarība, tā ir milzu atbildība!