Es arī esmu starp tiem, kas meklē iemeslus liekajam svaram, lai nomestu liekos kilogramus un iegūtu savu sapņu svaru. Nekautrējos atzīties, ka mans svars ir augšējā pieļaujamajā robežā, ir celulīts, tauku krunkas sānos un uz vēdera. Nekad neesmu bijusi slaida, tāpēc devos pie speciālistiem, lai normalizētu svaru.
Šķiet, ka, lai būtu formā, pietiek iztērēt tik kalorijas, cik apēd. Un lai tievētu vajag tērēt vairāk kaloriju nekā apēsts.
Kāpēc šāda formula manā gadījumā nestrādā? Jo ir vairāki ne tik acīmredzami iemesli liekajam svaram.
Atbilžu meklējumos devos pie endokrinologa.
Liekajam svaram bieži ir hormonāla daba. Uzkrātie liekie kilogrami – biežs rādītājs, ka sekrēcijas dziedzeros ir kāda kļūme.
Pievērsiet uzmanību vairogdziedzerim. Tā hipofunkcija izraisa lēnāku vielmaiņu. Nogurums, apātija, nevēlēšanās kustēties. Te arī hipodināmija un vēlme uzēst konfektes un šokolādītes, lai sajustos labāk. Kāpēc tā? Organismam vieglāk iegūt enerģiju no vienkāršajiem ogļhidrātiem, tāpēc mūs velk uz saldumiem.
Tad jāpievērš uzmanība hipofīzei. Šī smadzeņu daļa strādā kopā ar vairogdziedzeri, virsnieru dziedzeriem un olnīcām. Šī varenā četrotne atbild par sievietes hormonālo sistēmu. Ja tiek traucēta hipofīzes darbība, tad ir: mentstruālā cikla traucējumi, PMS, depresija, vielmaiņas traucējumi, tieksme uz saldumiem, strauja svara uzņemšana.
Pievērsiet uzmanību! Ja ne no tā un ne no šā strauji pieņematies svarā, dodieties pie endokrinologa. Aptaukošanās var būt hipofīzes cistas simptoms.
Virsnieru dziedzeri
Šie ir ļoti būtiski organisma funkciju regulatori. Izstrādā veselu lērumu hormonu, starp kuriem ir adrenalīns, androgēns, kortikosteroīds utt. Sievietēm, kas dzīvo lielās pilsētās, bieži ir funkcionāli virsnieru dziedzeru traucējumi: nogurušo virsnieru dziedzeru sindroms vai hiperaktivitāte. Šo patoloģiju simptomi nav viegli ievērojami, tos bieži vien uzskata par citām slimībā. Endokrinologi atzīmē, ja sievietei sākusies tauku uzkrāšana vīriešu tipa veidā, tad nekādas diētas un fiziskā slodze nepalīdzēs, laiks pievērst uzmanību saviem virsnieru dziedzeriem un nodot analīzes.
Varat tievēt desmitgadēm. Diētas, sports, procedūras un joga – nekas nepalīdzēs līdz brīdim, kamēr nestabilizēsiet virsnieru dziedzeru darbību.
Olnīcas
Mūsdienās izplatītie cistveida veidojumi (cistas, policistoze) un klāt esošās dzemdes pataloģijas (endometrioze, fibroma, mioma) ir iemesls svara kāpumam, ko nav iespējams nomest.
Liekais svars, no kā nav iespējams atbrīvoties, ir viens no funkcionālu un organisku iekšējo dziedzeru traucējumu simptoms. Tāpēc, ja strauji pieņēmāties svarā, vai gadiem nevarat tikt vaļā no desmit kilogramiem, aizejiet pie endokrinologa! Iespējams, organisms dod ziņu par nopietnākām problēmām kā šķiet sākumā.