Daudzi puķu mīļi cenšas noskaidrot, kā panākt, lai orhidejas ziednesis būtu garš un dūšīgs? Vai panākumi atkarīgi no pašas orhidejas, no tās vecuma vai vēl no kā? Centīsimies atbildēt uz šiem un citiem jautājumiem.
Orhidejas ziednesis
Kaprīzās tropu skaistules prasa pacietību un rūpīgu kopšanu. Taču pieredzējušais puķkopis Georgijs Gorjačevskis zina visus orhideju kopšanas sīkumus. Ar to palīdzību var panākt vislabākos rezultātus. Viņa augi vienmēr ir kupli, ilgi zied un tiem ir 2-4 pamatīgi ziedneši.
1. Ģenētika
Pats galvenais faktors vienmēr būs orhidejas ģenētika. Un tieši tas, cik gēnu mantojusi tā vai cita hibrīdā orhideja no saviem senčiem.
Ir zināms, ka praktiski visas veikala othidejas ir hibrīdi, kas iegūti no dabā augušiem falenopšiem. Visbiežāk tas ir Šillera vai Stjuarta falenopsis. Tiem raksturīgi gari un spēcīgi ziedneši ar vairāk nekā 100 ziediem.
2. Auga vecums
Pirmajos dzīves gados orhideja aktīvi audzē savu sakņu sistēmu, jo ar tās palīdzību augs var pilnvērtīgi funkcionēt. Pateicoties saknēm augs sevi baro un turas pie trauka sienām, kurā aug. Tikai pietiekami stabilā stāvoklī orhideja spēj noturēt milzīgo lapu un ziedu svaru.
Jo vecāka orhideja, jo labāk būs attīstīta sakņu sistēma un jo spēcīgāks būs tās ziednesis. Nepieredzējuši puķkopji reizēm bēdājas, kad redz, ka orhideja tikai audzē saknes, bet nezied. Tādos gadījumos ir jāsaprot, ka tas ir pilnīgi normāli. Tas viss liecina tikai par to, ka augs uzkrāj spēkus un gatavojas bagātīgai ziedēšanai.
3. Orhideju audzēšanas apstākļi
Loģiski, ka orhideju audzēšanas apstākļi tieši ietekmē to mūža garumu, kura laikā tās audzē saknes un lapas. Optimālā temperatūra orhidejām ir 18-25 grādi. Mitrumam visu laiku jābūt 50-70 % robežās.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!