Šis stāsts ir sirdi plosošs, tomēr tā dzīvē notiek – kad vīrs kļuva par invalīdu, kas piekalts gultai, un sieva nolēma ģimeni pamest. Ar vīrieti palika viņa māte, kas jau krietni gados, un divi bērni.
Ģimenei bija vajadzīga pārtika, un vīrietis, kam nebija iespējams staigāt, bija tuvu izmisumam…
Pamestā vīrieša Rahatbeka Usenkožojeva vēlme apgādāt ģimeni – māti un bērnus – bija spēcīgāka nekā dzīves apstākļi!
Pirms negadījuma, kas viņu padarīja par invalīdu, Kirgiztānā dzīvojošais Rahatbeks neko nezināja par ādas apstrādi. Viņš bija lopkopis, un šī nodarbošanās ģimenei deva pienācīgus ienākumus. Diemžēl, kad vīrietim bija vien 33 gadi, notika nelaime – viņš piedzīvoja smagu kritienu. Dzīve sadalījās divās daļās: pirms un pēc nelaimes…
Pēc kritiena vīrietis ilgu laiku nogulēja zemē, līdz kāds viņu atrada un spēja sniegt palīdzību. Ārsti nespēja Rahatbekam atgriezt veselību, un viņš kļuva par pirmās grupas invalīdu bez spējas staigāt. Šāds apkopjams cilvēks ģimenei ir smags pārbaudījums, turklāt ģimene zaudēja vienīgo apgādnieku.
Pēc diviem gadiem sieva vairs nespēja panest šādu dzīvi un pameta vīru un bērnus. Visi mājas darbi nu gūlās uz divu bērnu un viņu vecmāmiņas pleciem. Vīrietis bija apņēmības pilns palīdzēt ģimenei, kā vien iespējams – ja kājas neklausa, jāstrādā ar rokām! Vispirms viņš radīja sīkus izstrādājumus, ko pārdeva par nelielām summām.
Kādu dienu Rahatbekam ienāca prātā uzšūt somu savai mammai. Viņš to nekad nebija darījis, un izrādījās, ka vīrietim ir talants!
Rahatbeks nolēma nopietnāk pievērsties somu darināšanai. Viņš ievāca informāciju par šo procesu un sāka smagi strādāt. Viņš uzšuva vairākas skaistas somas no lieliskas kvalitātes ādas, ko rotā reljefs raksts.
Bet radās problēma: kur šos darinājums pārdot? Vīrieša ciematā iedzīvotāji nevarēja atļauties šādus dārgus priekšmetus. Kad netālu notika festivāls, Rahatbeks tur aizsūtīja pāris savas somas. Tās guva ievērību!
Šobrīd Rahatbeks izgatavo ādas somas, mobilo tālruņu maciņus, makus, jostas, pātagas un citus jāšanas piederumus. Turklāt šos greznos izstrādājumus iegādājas ne tikai Kirgiztānas iedzīvotāji, bet arī etniskie kirgīzi no Ķīnas.
Rahatbeks savus ekskluzīvos izstrādājumus tirgo par atbilstošu cenu: daudzi izstrādājumi maksā pat vairāk nekā 200 dolārus!
Šis ir lielisks piemērs, kā cilvēks pat smagā situācijā var atrast izeju un nekrist izmisumā. Rahatbeka gribasspēks un apņēmība izglāba ģimeni un ļāva attīstīt slēptu talantu!
No Rahatbeka tiešām var mācīties! Turklāt nevar noliegt – darinātās somas un maciņi ir tiešām skaisti!сумки из кожи своими руками фото