Iekaisumu slimības
No psihosomātikas viedokļa, iekaisumu procesi ir neatrisināto pretrunu sekas cilvēkā.
Citiem vārdiem sakot, ja cilvēks savas apziņas līmenī nekādīgi nevar nonākt pie kāda viennozīmīga lēmuma un pastāvīgi mokās šaubās kādos sev svarīgos jautājumos, tas viss tiek pārnests ķermeniskā līmenī. Un izpaužas iekaisumu veidā, kad organisms, kas novārdzis, pastavīgi šauboties un dzīvojot neskaidrībā, nevar pretoties slimības ierosinātājiem.
Var atzīmēt pat tādu analoģiju:
Akūts iekaisuma process rodas tad, kad pēkšņi parādījušās pretrunas, savukārt hroniskās slimības saistītas ar ieilgušiem konfliktiem, kurus cilvēks gadiem ilgi atsakās risināt.
Protams, ķermeniskā līmenī cieš tas orgāns, kurš psiholoģiskajā jums asociējas ar problēmu.
Un, ja mēs izskatām sieviešu dzimumorgānu iekaisumu slimības, šeit parasti vainīgi ir konflikti, kas saistīti ar savas sievišķības, pievilcības, mātišķuma nepieņemšanu.
Paskatīsimies uz šīm problēmām caur konkrētu slimību prizmu.
Adneksīts, salpingooforīts – vienpusējs vai biežāk abpusējs dzemdes piedēkļu (olvadu un olnīcu) iekaisums.
Šī slimība nereti rodas tām sievietēm, kuras bērnībā ir spēlējušās nevis ar lelēm, bet mašīnām, un vairāk rotaļājušās nevis ar meitenēm, bet zēniem. Kā likums, šādas meitenes aug ģimenēs bez mammām, vai arī viņām ir vecāks brālis, kuram viņas cenšas līdzināties. Pat kļūstot pieaugušas, viņas turpina uzvesties puiciski, izaicinoši, valkā bikses, iet uz trenažieru zālēm, izvēlas vīriešu profesijas.
Kas jādara šādos gadijumos:
• Jānovērš negatīvie uzstādījumi attiecībā uz sevi kā sievieti, jāsajūt sevi kā sievieti dvēselē.
• Pirms miega ir vērtīgi padomāt par to, kāda sieviete jūs vēlētos būt.
• Kad izvēlaties apģērbu, vairāk domājiet nevis par to, cik tas būs ērts, bet par to, kā tas pasvītros jūsu figūras skaistumu un izskatīsies sievišķīgi.
Kandidoze (piena sēne) – slimība, ko ierosina raugveida sēnes un, kas saistīta ar ādas, gļotādas, iekšējo orgānu un sistēmu bojājumiem. Slimības ierosinātājs ir Candida ģints raugveida sēnes, kas vienmēr atrodas vesela cilvēka organismā (uz ādas, gļotādas).
Šīs slimības pamatā ir nepatika un neuzticēšanās vīriešiem. Ļoti bieži sievietes ar hronisku kandidozi uzskata, ka godīgu vīriešu nav, ka viss jākontrolē pašām, ka nav ko gaidīt atbalstu. Viņas attiecībās ar pretējo dzimumu uzvedas agresīvi, izrādot savu niknumu un nemitīgi uzstādot pretenzijas. Vai arī slēptā veidā izjūt aizvainojumu, aizkaitinājumu un pretīgumu. Ļoti bieži viņas pašas neļauj sev būvēt uzticēšanās pilnas attiecības, baidoties blakus vīrietim sajusties vājas.
Ko darīt?
• Atcerieties visus pazīstamos vīriešus. Un sāciet viņos meklēt nevis negatīvās rakstura iezīmes, bet pozitīvās. uzstādiet sev mērķi, pat pašā nepatīkamākajā vīrietī atrast kādu labu īpašību. Pavērojiet savu draudzeņu attiecības ar viņu vīriem. Vai gan šie cilvēki būtu kopā, ja nesaņemtu no attīecībām nevienu pozitīvu emociju, atbalstu un cieņu?
• Izanalizējiet, vai gadījumā pārāk bieži jūs necenšaties kontrolēt citus cilvēkus, vai gadījumā jūs sev neuzkraujat citu cilvēku pienākumus? Kāpēc jūs to dariet? Vai patiešām tas ir nepieciešams? Mācieties uzticēties tuvajiem cilvēkiem!
Vaginīts un baltie ziedi – maksts gļotādas iekaisums un pastavīgi izdalījumi no maksts.
Šai slimībai pakļautas ir tās sievietes, kuras pastāvīgi vajā vainas apziņa. Viņas salīdzina sevi ar ideālām kinoaktrisēm, slavenībām un pat draudzenēm. Un, pārspīlējot savus trūkumus, izjūt vainu par savu nepilnību.
Vulvīts – sievietes ārējo dzimumorgānu iekaisums.
Turpinājumu lasi nākamajā lapā!