Bijusī sportiste, patlaban šova “Pole Dance” māksliniece Anna Delosa portālam Dni.ru pastāstījusi, kā kļuvusi par dejotāju un ar kādām grūtībām jāsaskaras šovā. Tāpat Anna atklāj, kā šādas meitenes dzīvo un kādi izlēcieni mēdz gadīties no iesilušu klientu puses.
Sākotnēji Anna ieinteresējusies par dejošanu. Vienkārši ieraudzījusi kādā kāstingā meiteni, kas dejojusi, un viņu apbūruši dejotājas izpildītie virpuļi un lidojumi. Tas esot bijis tieši tas, ko Anna meklējusi. Izrādījies, ka dejotāja strādā šovā, un tā Delosa pieteikusies tajā laikā vienīgajā Saratovas skolā.
Anna apmeklējusi nodarbības, bet strādāt baidījusies. “Nekādā gadījumā, kauns!” Taču reiz piezvanījis pasniedzējs un palūdzis izlīdzēt, jo trūkstot dejotāju. Anna gan šaubījusies, vai spēs sevi pārvarēt, bet tomēr devusies sevi pārbaudīt. Viņai viss izdevies, un drīz vien viņai gribējies šīs emocijas izbaudīt atkal, tāpat arī bijusi vajadzīga nauda. Izlēmusi, ka vēlas ar to nodarboties profesionāli un sākusi strādāt. Jaunā profesionāle sapratusi, ka papildu naudai pastāvīgās uzstāšanās, vīriešu uzmanība, apbrīnas pilnie skatieni un pateicības vārdi par brīnišķīgo šovu viņu dara patiešām laimīgu.
Vēlāk Anna pārcēlusies uz Maskavu un sākusi meklēt piemērotu klubu tur. Tādu esot daudz, un katrā ir savi nosacījumi. Dažos dejotāja saņem visu dzeramnaudu, citos klubs patur pat pusi no tās. Algas kā tādas dejotājām neesot. Meitenes visu nopelna pašas – ar dzeramnaudu un privātām dejām. Klubs vienkārši nodrošina vietu, kur dejot, un regulāri iekasē dažādas nodevas.
Ir daudz noteikumu, kuri sarakstīti īpašā grāmatā, un kurus dod izlasīt jauniņajām. Tie ir jāzina un jāievēro, citādi visi ieņēmumi var tikt atņemti kā sodanauda. Piemēram, ir saraksts, kura dejotāja pēc kuras uz skatuves dejo, un jāseko līdzi savai kārtai. Dzeramndaudu drīkst savākt tikai vienas vai divu dziesmu laikā. Tas tiek darīts, lai paliktu viesi, pie kuriem var pieiet arī nākamās dejotājas. Obligāti nosacījumi ir profesionāls grims un frizūra, ko klubos nodrošina īpaši stilisti, bet par pašu meiteņu naudu. Ja to neievēro, tad menedžeris iekasē sodanaudu. Visu savu skatuves tēlu – kleitas, peldkostīmus, kurpes – dejotājas apmaksā pašas. Jo spilgtāk meitene izskatās uz skatuves, jo lielāku uzmanību no vīriešu puses viņa piesaista, un līdz ar to arī vairāk dzeramnaudas un privāto deju.
Ja vīrietis ir atnācis pirmo reizi un patrāpās pieredzējušas dejotājas rokās, viņš riskē aiziet bez naudas. Kad skaidra nauda beidzas, meitene var pateikt: “Skaistulīt, tepat blakus ir bankomāts. Aiziet, priecāsimies tālāk, ar tevi ir tik labi, nekad vēl neesmu satikusi tik gudru, izskatīgu un patīkamu vīrieti. Izņem, lūdzu, vēl nedaudz naudas, un padejosim vēl!”. Tādā veidā var notrallināt pat naudu, kas atlikta kādam nopietnam pirkumam. Kāds vīrietis pat atzinies, ka naudu, lai varētu atnākt uz klubu, slepus no sievas krājis pusgadu.
Savu nopelnīto naudu meitenes tērējot dažādi. Ir studentes, kuras pelna studijām un dzīvesvietai. Citas krāj, lai uzsāktu nelielu biznesu, atvērtu skaistumkopšanas salonu. Tādas, kas dzīvo tikai vienai dienai, ir maz. Te tā nevar – slimības lapu neviens neapmaksās, bet jebkurā brīdī no pastāvīgās dejošanas var sākt sāpēt mugura vai vēl kaut kas.