Mēs zinām, ka veselīgs miegs – tas ir laimīgas un aktīvas dzīves pamats. Vidēji astoņas stundas katru nakti mēs pavadām miegā guļot, kas nozīmē, ka faktiski mēs trešdaļu savas dzīves pavadam gultā. Miegs ir ļoti svarīgs mūsu veselībai, un, ja neesam izgulējušies, mūsu ķermenis iziet no līdzsvara, nonākam disbalansā. Nesen veiktais pētījums, kas publicēts Journal of Clinical Gastroenterology, mēs iegūstam pierādījumus, ka miega daudzums nav vienīgais faktors, kas ietekmē mūsu veselību. Nepareizi piemērots matracis, spilvens vai neērta poza, guļot var sabojāt ne tikai dienu, bet arī iedragāt veselību. Pētījumā konstatēts, ka mūsu miega stāvoklim var būt dramatiska ietekme uz mūsu veselību.
* Šie pētījumi apstiprina, cik būtiski guļot miegā ir mainīt gulēšanas puses, tā organismā nomainot arī elpošanas ietekmi – svaru. Vēlu paēdot vakariņas, būtiski iet gulēt apguļoties uz kreisā sāna, tā aktivizējot labo svaru, un normalizējot uzņemtās pārtikas pārstrādi, atvieglojot arī sirdsdarbību. Ievērojot dzīvesveidu pēc Ājurvēdas, pēc 18:00 uzņemot tikai nelielu pārtikas devu, varam doties pie miega apguļoties uz labā sānā, tā atverot kreiso svaru.
1. Limfas plūsmas uzlabošana
Pētījums parādīja, ka gulēšanai uz kreisā sāna, ir pozitīva ietekme uz limfātiskās sistēmas darbību. Šī sistēma transportē svarīgas uzturvielas un iztīra ķermeni, pārstrādājot kaitīgās vielas un izvadot no organisma atkritumus, kas tiek filtrēti limfmezglos. Limfas atplūšana notiek pa ķermeņa kreiso pusi, un gulēšana uz kreisajiem sāniem palīdz izvadīt kaitīgās vielas.
2. Tas ir labāk sirdij
Gulēšana uz kreisā sāna atvieglo sirdij sūknēt asinis pa ķermeni, tā atvieglojot sirdsdarbību. Lieta tāda, ka aorta – galvenā artērija un asinsrites sistēmas daļa – izliecas pa kreisi. Šķiet, sīkums, bet, ja mēs guļam uz labajiem sāniem, palielinās slodze sirdij.
3. Uzlabojas gremošana
Atbilstoši kuņģa formai, aizmiegot uz labo pusi, kuņģa skābe var ieplūst barības vadā. To sauc par “skābes atplūšanu” un, iespējams, tu to zini, vairāk izplatīts ir vārds: dedzināšana! Bet, kad mēs aizmiegam uz kreisajiem sāniem, kuņģa skābes nevar ieplūst barības vadā, jo tas atrodas kuņģa labajā pusē. Ja Jums ir gremošanas problēmas, Tev noteikti jācenšas gulēt uz kreisā sāna.
4. Kā strādā mūsu dabiskā anatomija
Kuņģa un aizkuņģa dziedzeri atrodas kreisajā pusē. Kad mēs aizmiegam uz labā sāna, ķermenim ir jādarbojas pretēji gravitācijas spēkam. Tas rada spiedienu uz kuņģi un aizkuņģa dziedzeri, kas kavē to sekmīgai darbībai.
5. Palīdzība liesai
Visbeidzot, liesa, kas spēlē milzīgu lomu organisma attīrīšanā, arī atrodas ķermeņa kreisajā pusē. Guļot uz kreisajiem sāniem samazinās asinsspiediens un uzlabojas liesas darbs – izfiltrētās vielas labāk tiek izvadītas no organisma.
Lai rīts patiešām būtu lielisks, pārliecinieties, ka jūsu organisms naktī kārtīgi atpūšas. Tagad jūs zināt, kas jādara!
Ja jūs vēl neesat pārliecināts, pamēģiniet gulēt uz kreisā sāna pāris naktis un iespējams sajutīsieties mazliet veselīgāk. Tas nekaitēs – pamēģiniet!
Avots: https://jogasigulda.wordpress.com