Ir laiks atvadīties no siltajām kakao krūzēm un segu kalniem un doties laukā, jo pavasaris nemaz nav aiz kalniem. Saulīte spīd jau siltāk, putni dzied skaļāk un tikko modusies daba tā vien sauc tevi garā pastaigā.
1. Ziedoņdārzs
Ziedoņdārzs ir unikāls Rīgas parks – tas iezīmē robežu starp pilsētas centru un nomali. No vienas puses gar to slienas A.Čaka ielas staltie mūra nami, no pārējām ievij koka apbūve, šauras ieliņas.
Iekārtots neilgu laiku pirms II Pasaules kara, mūsdienās Ziedoņdārzs atguvis savu vēsturisko šarmu – tur laiku labprāt pavada gan ģimenes ar bērniem, gan jaunieši, gan vecāka gadagājuma ļaudis. Īpaša Ziedoņdārza rota – vēsturiska strūklaka ar varžu skulptūrām!
Ziedoņdārzs ir īpaši draudzīgs bērniem – tajā iekārtots rotaļu laukums. Turklāt aktīvās un pasīvās atpūtas cienītāji viens otru netraucēs, jo šīs zonas ir nodalītas. Parka malā nesteidzīgos aicina arī kafejnīcas ar ērtām āra terasēm.
Tostarp, ja vēlies nākt ar savu četrkājaino mīluli – droši – ir arī suņu staidzināšanas laukums. Tāpat retums nav skrējēji – skaisti bruģētās taciņas tā vien aicina ieņemt arī ātrāku riksi. Vārdu sakot – parks aicina visus, visus!
2. AB dambis
Zemes strēle, kas iestiepjas Daugavas pašā vidū, vasaras sezonā ir viena no iecienītākajām atpūtas vietām – uz AB dambja notiek dažādi pasākumi, darbojas kafejnīcas un mākslas telpas, kā arī var vienkārši pastaigāties, izbaudot pašus lieliskākos skatus uz Rīgas panorāmu.
AB dambis tapis 19./20.gadsimtu mijā, lai nostiprinātu Daugavas krasta līniju, savulaik tur pat piestājuši kuģi. Otrā Pasaules kara laikā dambis tika izpostīts, 20.gs. 50.gados to atjaunoja un kopš tā laika dambis savu izskatu nav mainījis.
Ik vasaras sezonu AB dambī darbojas dažādas sabiedriskās iestādes – kafejnīcas, galerijas, notiek dažādi pasākumi. Tieši no AB dambja tiek organizēti svētku salūti.
3. Lucavsala
Lucavsalai ar pāris stundām nepietiks! Sala Daugavā, kas vēl dažus gadus iepriekš bija pilna ar pamestām dārza būdiņām, pēc labiekārtošanas ir kļuvusi par iecienītu atpūtas un peldēšanās vietu Rīgā. Lucavsalas atpūtas parks vienkopus pulcina bērnus, aktīvā dzīvesveida piekritējus un rīdziniekus, kas vēlas izbraukt pie dabas, vienlaikus paliekot pilsētas centra tuvumā.==
Siltajā laikā visus tā vien vilina Lucavsalas pludmale – tajā pieejamas pārģērbšanās būdiņas. Pludmale veidota tā, lai peldēties būtu droši gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tā ir iekārtota ar skatu uz Lucavsalai pretī esošo Zaķusalu, un aina dažbrīd liek aizmirst, ka atrodaties gandrīz Rīgas centrā. Upes vidū atrodas sēklis, uz kuru var droši aiziet. Līdzās peldētavai atrodas arī volejbola laukumi.
Savukārt bērnu spēļu laukumā atrodas viss, kas spēj iepriecināt mazos – te var lekt, šļūkt, kāpt, līst un rotaļāties smilšu laukumā.
4. Spīķeru promenāde
Ejot 15 minūtes no Vecrīgas centra gar Daugavu dienvidu virzienā atrodas kvartāls, apveltīts ar radošu un vēsturisku auru – Spīķeru kvartāls ar promenādi , kas iekļauts UNESCO pasaules kultūras mantojuma teritorijā – Rīgas pilsētas vēsturiskajā centrā.
Kopš 14.gs. Spīķeru kvartāls kalpoja par vietu kravas kuģu iekraušanai un izkraušanai, kā arī Spīķeros tika izmitinātas vairākas noliktavas (Hanf – Ambaren vai “kaņepju noliktava” vācu valodā). Pats noliktavu jeb Spīķeru kvartāls radās 19. gs. otrajā pusē, kad šī teritorija tika apbūvēta ar viendabīgas formas noliktavām. Spīķeru sarkano ķieģeļu ēkas ir 150 gadu vecas un tās projektējuši 19. gs. beigu labākie Baltijas arhitekti.
Tāpat kā daudzu Eiropas pilsētu vecajos industriālajos kvartālos, šobrīd arī Spīķeru kvartālā mājo radošās industrijas, restorāni un biroji. Gada siltākajos mēnešos Spīķeru kvartāls piedāvā plašu brīvdabas pasākumu klāstu, aicinot apmeklētājus uz dažādiem koncertiem, atpūtas un izklaides pasākumiem.
2013. gada vasarā tika pabeigta Daugavas piekrastes labiekārtošana, izveidojot promenādi, kas nu jau kļuvusi par ļoti iecienītu rīdzinieku atpūtas un pastaigu vietu ar lielisku skatu uz Rīgas tiltiem un Vecrīgu.
5. Rīgas centrāltirgus
Kad 1930. gadā svinīgi atklāja Rīgas Centrāltirgu, tas tika atzīts ne tikai par lielāko, bet arī par labāko un modernāko Eiropā. Dažādos laikos tas nemainīgi atradies pašā Rīgas sirdī, nereti saukts arī par pilsētas vēderu. Visos laikos tirgus vienmēr ir bijis labklājības un pārticības simbols. Cauru gadu te netrūkst ko pirkt, te ir Rīgā plašākais un svaigākais zivju piedāvājums, kā arī konditorejas izstrādājumi, augļi un dārzeņi, garšvielas, medus, rieksti un vēl un vēl. Ik dienas daudz cilvēku te atrod arī citas sadzīvē un saimniecībā derīgas lietas, ziedus un stādus, kā arī ar sirds siltumu gatavotus rokdarbus.
6. Lielie kapi
Daži varbūt sarauks pieres un teiks – kas nu tā par pastaigu vietu? Bet pavasarī, kad plašo teritoriju sedz košzaļa stiebru sega un visdažādāko krāsu vizbulītes, pastaigās dodas par vislielākie skeptiķi.
Lielie kapi jeb oficiāli Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis ar memoriālām celtnēm ir Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas īpašumā esošs kapu parks, bijusī kapsēta.Kapos apglabāti vairāki desmiti tūkstošu rīdzinieku, uzstādīti mākslinieciski augstvērtīgi pieminekļi, kuri atspoguļo sava laika raksturīgos mākslas stilus – kapos pārstāvēti gandrīz visi kapu pieminekļu veidi, sākot no XVIII gs. otrās puses.
7. Mangaļsalas mols
Bet ja vēlies izmukt ārpus pilsētas steidzīgās ikdienas – dodies uz Mangaļsalu. Mangaļsala ir pirmā pilsētas daļa, ko šķērso visi jūras kuģi, ienākot Daugavā. Uz dambja saglabājušies piemiņas akmeņi par godu imperatora Aleksandra II un troņmantnieka Nikolaja Aleksandroviča apmeklējumam 1856. un 1860. gadā. 20.gs 90. gados tie ir sabojāti un Austrumu mola remonta laikā iemūrēti tajā. Mangaļsalas piekrastes mežos atrodas Daugavas grīvas krastu fortifikācijas būvju kompleksa daļas, kurām ir noteikta valsts aizsardzība.