Kā notīrīt tējkannas apkaļķojumu? Prātā nāk senās metodes: etiķis un skābe. Pastāstīsim, kāpēc šie līdzekļi nav tik efektīvi un kāda ir lētāka alternatīva tiem.
Mūsdienās tiek ražots lētāks un izdevīgāks tējkannu tīrīšanas līdzeklis. Mūsu lasītāja padalījās ar savu stāstu par vecu elektrisko tējkannu. Pastāstīsim un parādīsim , kā tur bija.
Reiz sieviete savā mājā atrada sen nelietotu tējkannu. Protams, šajā laikā to neviens arī nemazgāja, tāpēc tās stāvoklis bija visai bēdīgs. Pēdējo reiz tā tika tīrīta ar etiķi. Procedūrai aizgāja 0,5 litri šķīduma. Pie tam nācās vārīt etiķi vairākas reizes, bet pēc tam skalot, lai tiktu vaļā no nepatīkamās smakas.
Citronskābi lasītāja neizmantoja. Diemžēl reti kurš zina, kādu kaitējumu tā var nodarīt. Piemēram, ja ar to tīra veļas mazgājamo mašīnu, citronskābe var pat pilnīgi sabojāt.
Lēts līdzeklis
Mūsu stāsta varone uzskata, ka 2020. gadā metode tīrīt apkaļķojumu ar etiķi vai citronskābi ir atstājama pagātnē. Jā, mūsu vecmāmiņas un māmiņas lietoja tos, bet tagad jau sen veikalos ir speciāli līdzekļi šim nolūkam.
Bez tam, pirkt speciālos līdzekļus arī naudas izteiksmē ir izdevīgāk. Viss tāpēc, ka 100 g pretkaļķu līdzekļa pietiek 6-7 tīrīšanas reizēm, bet ar paciņu citronskābes (80 g) var notīrīt tikai 2-3 reizes, bet ar 0,5 litriem etiķa pietiek 1-2 reizēm. Secinājumi acīmredzami.
Sieviete bija sajūsmā par nopirkto līdzekli. Un kā gan ne?! Jau vārīšanas aikā bija redzams, ka kaļķojuma plēksnes atdalījās no trauka sieniņām un burtiski izšķīst ūdenī. Pēc 2 minūšu vārīšanas tējkanna bija atkal gatava lietošanai. Viņai arī nenācās vairākas reizes skalot tējkannu, lai atbrīvotos no sliktās smakas.
Beigās gribu pateikt, ka galvu var mazgāt arī ar ziepēm, taču mēs nezin kāpēc izmantojam šampūnu. Tāpēc esam pārliecināti, ka nav jāpiever acis uz apkaļķojuma noņemšanas mūsdienu variantiem Ar to palīdzību ne tikai ietaupīsi laiku, naudu, bet arī pilnīgi noteikti nekaitēsi sev. Lai veicas!