Gurķu sēja aprīlī ir atbildīgs darbs. Taču lai iegūtu bagātu ražu, nepietiek vien nopirkt paciņu daiļi iepakotā paciņā. Vajag vēl godam veikt pirmo pārbaudījumu – izdarīt visu iespējamo, lai gurķi uzdīgtu. Diemžēl, tas ne vienmēr izdodas un problēma nebūt nav sliktās sēklās.
Šodien pastāstīsim, kāpēc pat pareiza gurķu sēja nedod vēlamo rezultātu. Tāpat piedāvājam arī risinājumu- īpašu gurķu sējas variantu, kas palīdzēs izaudzēt spēcīgus stādus, kas labvēlīgi ietekmēs jūsu gurķu ražu.
Gurķu sēja aprīlī
Dažiem dārzkopjiem nepatīk ņemties ar stādu audzēšanu. Viņi sēj sausas vai jau izdiedzētas sēklas augsnē un gaida. Paiet nedēļa un pat divas, bet dīgstu nav. Pakašā dobīti- tukšs. Laiks sarāt sēklu pārdevēju? Visdrīzāk viņam te nav bijusi nekāda teikšana.
Lieta tāda, ka mūsu dārziņos bieži vien pietiek dažādu kaitēkļu, kuri tā vien gaida brīdi, lai varētu panašķēties ar gardām sēkliņām. Tās ir peles, zemes racēji, skudras un citas izbadējušās sīkās radībiņas. Cīnīties ar tām var, tomēr jūtama rezultāta nebūs.
Vienkāršāk stādīt tos pašus gurķīšus jau spēcīgus, lai kaitēkļiem nebūtu ne mazāko cerību tos apēst. Tam ir vajadzīgi stādi, kurus var stādīt augsnē tālāk no kaitēkļiem, speciālā augsnē vai parastās skaidās.
Pēdējais veids ir labs tāpēc, ka maigā gurķu sakņu sistēma pārstādīšanas laikā netiek bojāta, tāpēc augi labi iesakņojas.
Piemērotas skaidas var nopirkt tuvākajā zooveikalā. Universālie koksnes pakaiši ne tikai padara komfortablāku mājdzīvnieku saimnieku dzīvi, bet arī palīdz dārzkopjus, kuriem tuvumā nav gateru.
Koka skaidas jāieber sagatavotā konteinerā, lai tās pārklātu trauka apakšu. Tad tām jāuzlej karsts ūdens, var būt tieši no tējkannas. Pēc brīža tās būs piebriedušas un pārvērtušās irdenā masā.
Tagad jāsaliek gurķu sēkliņas uz skaidu masas virsmas. Nevajag baidīties, gurķi no siltuma tikai ātrāk sadīgs.
Pāri pārber tādas pašas mitras un irdenas skaidas. Atliks vien uzlikt konteineram vāku un nolikt dārzā, siltumnīcā vai citā piemērotā vietā.
Pēc pāris dienām gurķīši būs izlīduši, un kad lapiņas kļūs gludas, tos varēs stādīt dobē. Šīs metodes priekšrocība ir tāda, ka no skaidām stādus būs ļoti viegli, sakņu sistēma netiks bojāta. Var mierīgi pārstādīt un droši gaidīt bagātu ražu.
Noskaties arī video pamācību: