Tagad nav skaidrs, kā un kas jādara saimniecei, lai viņa būtu laba par visiem 100 procentiem. Sievietes par to vairs daudz galvu nelauza, citu rūpju pietiek. Sabiedrība arī īpaši neuzspiež. Laikam tāpēc saradies tik daudz viduvēju saimnieču. Lūk vecmāmiņas noteikumi, kas palīdzēs mums šo viduvējību saredzēt.
Pašas sievietes cenšas būt brīvas un neatkarīgas, taču saimnieciskums nekur nepaliek. Zemapziņā saimniecīte cenšas ieviest mājā kārtību, bet bieži vien nezina, ar ko sākt.
Labprāt pateiksim priekšā! Mums pat lielisks piemērs ir. Tā teikt, mācība, kuru kādai mūsu paziņai deva viņas pašas vecmāmiņa.
Vecmāmiņas noteikumi
Tie var šķist arhaiski, bet pēc paziņas vārdiem, viņas dzīvoklis , nudien, esot kļuvis svaigāks un mājīgāks. Sanācis tā, ka viņa kaut kur steigusies, kaut ko nav paspējusi un tieši tajā laikā ciemos atnākusi vecmāmiņa. Veci ļaudis pēc vārda kabatā nelien, uzreiz taisnību acīs pateikusi. Ticis mazmeitiņai!
Vispirms bijuši vecmāmiņas pārmetumi, bet tad viņa visu procesu ņēmusi savā pārziņā/Ja agrāk mazmeita ar visu galā tikusi pati, tad nu viņai nācies visu darīt vecmāmiņas vadībā. Un kas tad vecmāmiņai nav paticis un ko viņa sākusi labot vispirms?
Vecmāmiņas noteikumi
1. Plīts
Vecmāmiņa saka, ka plīts ir īstas saimnieces seja. Ja uz tās ir tauki, krikumi vai uz tās ir redzamas sūkļa pēdas- viss skaidrs. Uzreiz tiksi ierakstīt nejēgu sarakstā. Paziņai kā reiz plīts ar spoguļa virsmu, tur katrs traipiņš redzams. Nācies burtiski to noskrubināt. Jau domājusi, vai nevajadzētu plīti nomainīt uz tādu, uz kuras katru pleķīti pamanīt nevarētu.
2. Izlietne
Traukus nomazgāt paziņa arī nepaspēja, par ko viņai arī n o vecmāmiņas ticis. Teikusi, labi, ka viņa ienākusi, bet ja nu kāds cits? Nu kā nav kauna mazmeitiņ? Kas tie par traukiem izlietnē? Nekas cits mazmeitai nav atlicis, kā novērst skatienu un ķerties pie darba. Drīz vien trauki bijuši uzvarēti, izlietne izmazgāta un nospodrināta un vecmāmiņa painteresējusies par zupu., esot taču pusdienu laiks.
3. Pirmais
Izrādījies, ka nekādas zupas nav, tāpēc, ka mazmeita nav paspējusi to izvārīt. Vecmāmiņa plaukstas vien sasitusi. Pirmajam ēdienam jābūt vienmēr. Tāpēc, ka , pirmkārt, karstais ēdiens vienmēr ir vērtīgāks, un otrkārt, zupa ļauj ieekonomēt citus ēdienus, kuri bez zupas tiks izlietoti daudz vairāk. Bet tev trīs puisieši mājās. Liec tūdaļ vārīties buljonu!.
4. Pusdienu galds
Skaties! Pusdienu galds tev ir un paldies dievam. Citādi redzēju, ka kaimiņienei pusdienu galda vietā žurnālu galdiņš. Kauna lieta, protams, bet viņa pie tāda ēd. Jau devu mājienu, bet viņa dzīvo viena un nevēlas pacensties. Nevajag viņai līdzināties. Tavam pusdienu galdam vienmēr jābūt tīram. Uz tā var atrasties tikai karafe ar dzeramo ūdeni un vāze ar ziediem bez asas smaržas. Labi būtu galdautu uzklāt. Klausi, ko vecmāmuļa saka, es savu galdautu divas reizes nedēļā mazgāju!
5. Tualetes pods
Vecmāmiņa teikusi mazmeitai, ka visu var saprast un piedot. Patiešām nepaspēja. Bet tualetes podam tev, mīļā, ir jābūt spožam. Gan trauki var būt nomazgāti, gan plīts tīra, gan galdauts uz galda. Pat ja viss pārējais ir tīrs, tikai tualetes pods netīrs, tad , mana dārgā, tas ir fiasko. Izgāšanās! Sauc to kā gribi.
Vispār, nekas mūsu paziņai nav atlicis, kā atzīt sevi par stipri viduvēju saimnieci. Neraugoties uz to, ka viņa dienu no dienas cenšas un pat ir prasījusi, lai vīrs nopērk putekļu sūcēju- robotu, lai pašai nevajadzētu pa stūriem ložņāt. Kad vecmāmuļa aizgāja, mūsu paziņa ar asarām acīs mums to visu izstāstīja. Mēs, protams, teicām, ka nav nekas briesmīgs!
Noteikti padalies komentāros, kurus no vecmāmiņas noteikumiem ievēro tu Un vai ir tik svarīgi uzskatīt sevi par labu saimnieci?