Virtuves tīrīšana ir svarīgs katras saimnieces pasākums, kas paņem daudz laika. Gribas, lai viss būtu tīrs un spožs, un katra lieta atrastos savā vietā, vai ne? Taču bieži vien mēs grūti aizsniedzamu vietu tīrīšanu virtuvē atstājam uz vēlāku laiku, ko gan vienmēr nožēlojam un solāmies laboties. Pastāstīšu, kā iztīrīt virtuvē pat visiestāvējušākos netīrumus.
Tagad pirms jaunā gada mājās paredzēta ģenerāltīrīšana. Šajā laikā cenšamies visu iztīrīt tā, lai jauno gadu sāktu tīrā dzīvoklī, kur putekļiem nebūtu vietas. Mana saimnieciskā draudzene atklāja noslēpumu, kā atbrīvot virtuvi no lipīgā tauku aplikuma. Atcerieties to!
Kļūdas, ko pieļaujam tīrot virtuvi
Izsmidzināt mazgājamo līdzekli un atstāt, lai tas iedarbojas.
Visbiežāk, lai iztīrītu vecus netīrumus un aplikumu, nepietiks vienkārši tos notīrīt ar lupatu. Daudzas saimnieces izsmidzina tīrāmo līdzekli uz skapīšu virsmas un atstāj to uz kādu laiku, lai tas labāk iedarbojas. Taču tā var ietekmēt furnitūru. Atcerieties: līdzekli izsmidzina tikai uz lupatas, nevis uz mēbelēm.
Saslapināt metāla elementus
Virtuves mēbelēm ir daudz metālisku elementu, kuri arī ir jātīra. Taču, bieži saskaroties ar ūdeni, tie var sākt rūsēt. Korozija izskatās ne pārāk patīkami un var traucēt furnitūras funkcijām.
Labāk metālisko elementu tīrīšanu veikt ar sausu drānu vai arī, pēc tīrīšanas ar šķidru tīrītāju, sausi noslaucīt tos.
Nelasīt mazgāšanas līdzekļa instrukciju
Pēdējā laikā ir parādījies liels daudzums dažādu tīrīšanas līdzekļu visādu veidu virsmām. Katram no tiem ir savs pielietojuma veids. Noteikti izlasiet lietošanas instrukciju, pirms sākat ar tiem darboties. Īpaši, ja jūsu virtuvē ir akmens, dabīgā koka vai glancētas virsmas.
Reti mazgāt virtuves skapīšus
Mūsdienu saimniecē nav daudz laika un spēka mazgāt virtuves skapīšus reizi mēnesī. Labākajā gadījumā to dara reizi gadā pirms Jaunā gada.
Bet, lai uz virsmām neveidotos taukains aplikums un netīrumi, uzkopšana ar ziepjūdeni ir jāveic biežāk, vismaz ik pēc trijām nedēļām. Un neaizmirstiet par regulāru produktu un trauku revīziju! Tas ļaus jums vairāk laika veltīt virtuves uzkopšanai gada beigās.
Nevilkt rokās cimdus
Mūsdienu sadzīves lietas/līdzekļi var atstāt ietekmi. Noteikti uzvelciet cimdus pirms sākat uzkopšanas darbus.
Vērtīgi padomi virtuves uzkopšanai
Maigie, tīrīšanas līdzekļi
Protams, mēs vēlamies, lai mūsu virtuve būtu spoža. Tomēr pacentieties izvairīties no spēcīgiem tīrīšanas līdzekļiem. Parastai vidēji statiskajai virtuvei nav nepieciešama tāda tīrīšana, kā, piemēram, restorānu virtuvēm. Izvēlieties saudzējošus tīrīšanas līdzekļus, sūkļus, birstes un drāniņas.
Citādi var parādīties uz virsmām skrāpējumi. Sākumā tie nebūs manāmi, bet ar laiku tajos sāks uzkrāties tauki un netīrumi. Virtuve kļūs blāva un neglīta.
Noslaukiet virsmas divas reizes.
Nepaslinkojiet un noslaukiet virsmas divas reizes. Pirmo reizi, lai noslaucītu taukus un netīrumus, otro reizi – lai noslaucītu lieko mitrumu. Bez tam, slaukot otro reizi ir iespēja pamanīt netīrumus, ko nepamanījāt slaukot pirmo reizi.
Vēdiniet virtuves skapīšus
Pēc tam, kad esat izmazgājuši skapīšus no iekšpuses, nesteidzieties likt tajos atpakaļ traukus, burciņas un citas lietas. Vispirms kārtīgi izslaukiet tos sausus un atstājiet vaļā durtiņas, lai skapīši izvēdinās. Tas ļaus jums arī izvērtēt, kuras no lietām jums nav vajadzīgas, atbrīvoties no tām un labāk organizēt telpu skapīšos.
Uzmanīgi ar glancētām virsmām
Virtuve ar glancētām virsmām izskatās ļoti skaisti. Tieši līdz tam brīdim, kad uz skapīšu virsmām parādās netīrumi. Tāpēc, tīrot virtuvi, noteikti noslaukiet visas virsmas kārtīgi.
Lietojiet dabiskus līdzekļus
Neviens nav teicis, ka tautas līdzekļi nav tik iedarbīgi. Var nopirkt sodu un etiķi. Tie ir līdzekļi, kas palīdzēs jums veikt uzkopšanas darbus virtuvē. Bet ar tiem jārīkojas uzmanīgi: vislabāk notestēt sagatavotos tautas līdzekļus uz nelielas virsmas.
Tautas līdzekļi virtuves tīrīšanai
1. Sajauciet sodu ar ūdeni attiecībā 1:2. Uzlieciet līdzekli uz drāniņas, notīriet ar to netīro virsmu, un pēc brīža nomazgājiet to ar ūdeni.
2. Sodu un šķidrās ziepes sajauciet vienādās attiecībās un ķerieties pie taukaino virsmu tīrīšanas. Uzklājiet līdzekli, atstājiet uz 15 minūtēm, pēc tam nomazgājiet ar tīru ūdeni.
3. Etiķis lieliski tiek galā ar stikla priekšmetu un trauku tīrīšanu. Sajauciet to ar ūdeni attiecībā 1:2 un sāciet darbu.
Tagad jūs zināt, kā tīrīt virtuvi, lai tā būtu spoža. Labākā stratēģija nākamajai reizei būs neatlikt grūti pieejamo vietu tīrīšanu uz citu reizi. Veltiet vērību tām vismaz reizi mēnesī, lai nenāktos vēlāk tam veltīt vairākas stundas.