Zaudēt bērnu – tas ir katra vecāka ļaunākais murgs. Ja mājās ir mazulis, ir skaidri saprotams, cik bīstami viņam var būt mazi priekšmeti. Tomēr neviens nevar pastāvīgi izsekot, lai mazulis kaut ko neiebāztu mutē. Džordža meitiņa nomira, jo bija norijusi mazu bateriju no pulksteņa, lai gan nebija nekādu simptomu, kas liecinātu par traģēdiju… Tagad vīrietis dara visu, lai palīdzētu glābt citu ģimeņu bērnus.
Mazā Frančeska, kas bija vien divus gadus veca, norija parastu bateriju. Bērns neaizrijās un nesāka smakt. Viss notika klusi un biedējoši. Metāls sāka rūsēt un izraisīja iekšēju asiņošanu, no kuras meitenīte nomira.
“Man ir grūti runāt par savu meitu. Zaudējums vēl aizvien sāp, un es jūtos vainīgs. Par nelaimi, mēs nemanījām neko aizdomīgu. Bērns bija atradis kasti ar 3D briļļu baterijām un vienu no tām iebāzis mutē…”
Problēma tāda, ka mēs baterijas izmantojam vairāk, nekā to apzināmies. Šādas baterijas atrodas pulksteņos, kartiņās, dzirdes aparātos, MP3, rotaļlietās, spēļu konsolēs – bērnam tādas atrast ir vieglāk par vieglu! ASV vien 2014. gadā tika reģistrēti 3400 mazo bateriju norīšanas gadījumi.
Ja jums ir kaut mazākās aizdomas, ka bērns varētu būt norijis bateriju, dodieties veikt rentgena pārbaudi!
Litija baterijas, kas iestrēgušas rīklē vai barības vadā, reaģēs ar siekalām. Tas ir bīstami, jo šī reakcija burtiski “sagrauj” mīkstos audus un rada smagu asiņošanu. Viss notiek vien pāris stundu laikā. Kā rīkoties?
1) Visas liekās baterijas uzglabājiet bērniem nepieejamā vietā, noslēgtā traukā, ko mazais nevar atvērt.
2) Baterijas parasti pārdod noslēgtās paciņās – neatveriet tās bez vajadzības!
3) Nepērciet bērnam lētas rotaļlietas ar vājiem aizsargvāciņiem baterijām. No kvalitatīvas rotaļlietas bērns bateriju nespēs izvilkt.
4) Izskaidrojiet bērnam, ka baterijas ir bīstamas!
5) Atcerieties, ka pat izlādējušās baterijas ir drauds dzīvībai!