Triholoģe (matu problēmu ārste) un skaisto matu īpašniece ar savu piemēru rāda ieteikto metožu efektivitāti.
Anastasija Sidorova kļūst arvien populārāka skaistuma blogeru vidū. 20 gadu vecumā viņa sāka strauji zaudēt matus ar diagnozi „alopēcija”. Jauniete gan tika galā ar šo problēmu, gan arī kļuva par ārsti, lai palīdzētu citiem ar šo problēmu. Šobrīd Anastasijas matu garums ir 106 cm, un viņa aktīvi liek bildes un padomus instagram vietnē. Atsevišķu ierakstu veltīja matu kopšanai rudenī.
„Daudzi cilvēki sastopas ar sezonālu matu izkrišanu. Ja organismā ir pietiekami dzelzs un nav nekādu hormonālu noviržu, tad tā ir ierasta parādība.”
Lūk, ko viņa rekomendē:
• vitamīni „Vitamīni neaptur matu izkrišanu. Var tikai parūpēties, lai izkritušo matu vietā augtu jauni un veseli mati. Tādēļ vajadzīgi B grupas vitamīni, taču nevajag aizmirst par A, C un E vitamīniem, un minerāliem – cinku un selēnu.”
• papildu kopšanas līdzekļi „Apkures sezonas laikā, mājās krīt mitruma līmenis, tādējādi mata kodols kļūst sausāks. Lai līdzētu, var izvēlēties izsmidzināmus līdzekļus matiem, kas satur keratīnu, un līdzekļus, kas nav jāmazgā ārā.”
• ārstēšana ar ampulām „Šajā gadījumā ir būtiski pievērst uzmanību sastāvam. Sastāvdaļas ar pierādītu efektivitāti – pundurpalmas un zaļās tējas ekstrakts, cisteīns, gistidīns, kofeīns, biotīns un niacīns, beta-sitosterols. Tajā pašā laikā nav neatkarīgu pētījumu, kas pierāda, ka aloja, ginko biloba, žeņšeņs un sofora strādā.”
• savlaicīga galvas mazgāšana „Galvas āda diezgan ātri kļūst netīra, kad tiek nēsāta kāda galvassega, un rudenī saasinās tādas slimības kā seboreja un psoriāze. Mati jāmazgā uzreiz, kā kļuvuši netīri, nevajag ievilkt ar to.
Tāpat tiek rekomendēts reizi nedēļā taisīt barojošu masku, kā pamatā ir eļļas, izmantot toniku un pieradināt sevi pie pareizas matu žāvēšanas, kas nav atkarīga no gadalaika: iesākumā jāļauj matiem izžūt ~ 60% apmērā pašiem, tikai pēc tam ķerties klāt ķemmēšanai un žāvēšanai ar fēnu.