Kā ģērbties jogas nodarbībās, vai ar jogu drīkst nodarboties pēc brokastīm un cik bieži vispār nodarboties? Kādi tik jautājumi nevirmo galvā cilvēkam, kurš izlēmis pievērsties jogai! Pastāstīšu, kā pareizi šīs nodarbības organizēt.
1. Noskaidrojiet, vai jums nav kaitīgi nodarboties ar jogu.
Jā, sāciet tieši ar to! Neraugoties uz jogas veselību nostiprinošo efektu, tā tomēr nav ieteicama visiem. Pie pastāvīgām jogas kontrindikācijām pieder: psihiski traucējumi, dažas sirds slimības (tahikardija, dekompensācijas kaites, mirdzaritmija, miokarda distrofija), asins slimības, balsta – kustību aparāta infekciozi bojājumi, smagas galvaskausa traumas, ļaundabīgi jaunveidojumi.
Īslaicīgi atturēties no jogas nodarbībām vajadzētu tad, ja tiek lietots liels skaits medikamentu, hronisku slimību saasinājumu laikā, uzreiz pēc operācijām, ja ir liels fizisks nespēks, ja ķermeņa temperatūra ir augstāka par 37 un zemāka par 36, 2°, kā arī ar pilnu kuņģi.
2.Izvēlieties to jogas veidu, kurš derēs tieši jums.
Jogas veids jāizvēlas ļoti apzināti. Noskaidrojiet, ko jūs vēlaties: novājēt, uzturēt sevi formā, ātri atjaunot trūkstošos spēkus vai pakāpeniski mācīties vadīt prānu (enerģiju) – un dodieties uz atbilstošām jogas nodarbībām.
3. Sameklējiet jogas nodarbībām pareizu apģērbu.
Jogas apģērbam jābūt brīvam, vieglam un ērtam. Legingi vai šorti, T – krekls vai jaka, kas neierobežo kustības un vēlams no dabīgiem audumiem, – lūk, kas noderēs nodarbībām. Kājas vēlams atstāt basas.
4. Iegādājieties paklājiņu un citus jogas piederumus.
Paklājiņš – jebkuras jogas neatņemams atribūts gan iesācējam, gan pieredzējušajam. Ar paklājiņa novietošanu sākas jebkura nodarbība: mājās, jogas skolā, atpūtā. Tas ir tāds pats personīgais priekšmets kā zobu birstīte vai ķemme. Tāpēc, pat ja jūs ejat uz klubu, kur ir pietiekams paklājiņu daudzums, iegādājieties tomēr savu. Jūs pieradīsiet pie tā tekstūras, mīkstuma, slīdēšanas pakāpes – un tas viss nāks tikai par labu nodarbībām.
5. Izvēlieties pareizo laiku jogas nodarbībām.
Protams, labākais variants jogas nodarbībām – rīta stundas pēc pamošanās. Taču, ja agrā darba dienas sākuma vai citu faktoru dēļ šajā laikā nodarboties nav iespējams, pacentieties atvēlēt kaut 10 minūtes „Sveicienam saulei” un vēl dažām āsanām vai arī veiciet šavāsanu pirms miega.
6. Nodarbojieties ar jogu regulāri.
Vieni apgalvo, ka ar jogu jānodarbojas katru dienu, citi iebilst, teikdami, ka gluži pretēji, vienu divas reizes nedēļā jāizdara pārtraukums. Kura sistēma jums ir tuvāka, izlemiet paši, bet nodarbojieties regulāri. Tikai tādā gadījumā jūs spēsiet sasniegt vēlamo rezultātu.
7. Sākumā nodarbojieties instruktora vadībā.
Grupā vai individuāli, bet noteikti zinoša skolotāja uzraudzībā. Tikai tādā gadījumā prakse būs efektīva un nesīs labumu. Instruktors palīdzēs izvēlēties tieši jums atbilstošas āsanas un izstrādās to izpildes tehniku. Jāteic, ka šis process var ieilgt pat līdz vairākiem gadiem.
Kad jūs (un jūsu instruktors) būsiet pārliecināti, ka izpildāt āsanas pareizi un spējat tās veidot patstāvīgi, varat sākt praktizēt paši vai pēc video.
8. Nodarbojieties tukšā dūšā vai 3 – 4 stundas pēc ēšanas.
Kuņģim jogas nodarbību laikā jābūt tukšam.
9. Centieties nodarboties tā, lai jums neviens un nekas netraucētu.
Periodiski pievēršoties gadžetiem, bērnu jautājumiem vai trokšņiem blakusistabā, jūs nespēsiet sakoncentrēties, līdz ar to samazināsiet nodarbības efektu.
Ieklausieties manos padomos, pirms dodaties uz jogas nodarbībām, un esiet pārliecināti, ka pat pirmajā nodarbībā jums būs maksimāli viegli un komfortabli!
Avots: http://www.pilatesunyogastudija.lv