Atšķirībā no citiem eksotiskiem augiem, vijolītes man vienmēr ir patikušas. Tās neprasa īpašu kopšanu un arī puķu barošana nemaksā daudz. Nesen es pamēģināju pavairot vijolītes veidā, kurš skaitās ļoti vienkāršs. Skatieties, kas man sanāca!
Patiesībā pavairot vijolītes ir tikpat viegli, kā audzēt tās. Šim nolūkam jums vajadzēs elementāras botānikas zināšanas un dažas plastmasas glāzītes. Nodrošini jaunajam augam komfortablus apstākļus, un jau pēc 4,5 – 5 mēnešiem tas priecēs tevi ar ziediem.
Parasti vijolīšu ziedēšana pēc pavairošanas ir gaidāma pēc 9 mēnešiem. Bet pēc šīs metodes augs ar pirmajiem ziediem iepriecinās jūs jau pēc 5 mēnešiem. Kur ir noslēpums?
Lieta tāda, ka jūs ievērojami paātrināsiet jaunā auga augšanas procesu, ja sagriezīsiet lapu spraudeņos. Tādā veidā jūs uzlabosiet sakņu sistēmas attīstību.
Vispirms izvēlies piemērotu lapu pavairošanai. Tā nevar būt pārāk veca un arī pārāk jauna. Ņem tādu, kas tuvāk rozetes augšai.
Nogriez to 45 grādu leņķī. Spraudenīša garumam jābūt vismaz 2 cm. Lapu pārgriez šķērsām vai kā redzams attēlā nr.2.
Ja lapu apgriezīsi, tā neaugs. Pēc tam spraudenis visus spēkus dos sakņu sistēmas augšanai. Griezuma vietu noteikti apkaisiet ar ogļu pulveri.
Spraudeni iestādiet mitrā kūdras un agroperlīta augsnē attiecībā 1:3. Ielieciet spraudeņa kātiņu augsnē līdz pat lapai.
Vienā traukā varat iestādīt vairākus spraudenīšus vai arī katru savā trauciņā. Pārklājiet augu ar maisiņu un nolieciet gaišā vietā, kur nenonāk tieši saules stari. Vispār radiet siltumnīcas efektu. Pēc pāris mēnešiem (katram individuāli) jāizveidojas rozetei. Tikko tā nostiprināsies, atdali to no mātes lapas.
Pārstādi šo rozeti podiņā, kurā iebērta augsne vijolītēm. Lai cers veidotos skaists, fiksējiet lapiņas. To var izdarīt ar saspraudēm.
Jauno rozeti iesaku audzēt mini siltumnīciņā līdz tam laikam, kamēr tas kļūs stiprs. Ar laiku augs pārtaps par veselu, spēcīgu zaļo draugu, kurš noteikti priecēs tevi ar ziediem.
Eksperimentam derēs tikai spēcīgi ziedoši eksemplāri. Lai izdodas!