Šogad mūsu meitai – studentei noīrējām dzīvokli. Laba, tīra istabiņa ar visām ērtībām. Tomēr, tuvāk apskatot, šur un tur prasījās pēc kārtīgākas tīrīšanas, kā jau īrētā dzīvoklī.
Vispirms jau krāni virtuvē un vannas istabā. Atcerējāmies visādus tīrīšanas veidus.
* Virtuves krānu noziedām ar zobu pastu un atstājām, lai nožūst. Pēc tam ar porolona sūkļa abrazīvo pusi notīrījām paliekas. Krāns kļuva spožs, bija pazuduši visi netīrumi, un radās tīrības smarža.
* Universāls līdzeklis – citrons. Vannas istabas krānus ierīvējām ar citronu un dažas ripiņas vēl uzlikām krānam virsū uz kādu pusstundu. Pēc tam jānomazgā ar ūdeni un jānoslauka ar sausu drānu. Tādā pašā veidā var notīrīt arī flīzes un iztīrīt vannu.
Spoguļi kļūs spoži, ja tos noziedīsiet ar citronu un pēc tam noslaucīsiet ar sausu mīkstu drāniņu. Ja mājās nav citrona, var izmantot citronskābes ūdeni.
* Visnetīrākā vieta ir šuves starp flīzēm un melnais pelējums starp vannu un sienu. Pelējuma sēnes var kļūt par iemeslu alerģijām un citām slimībām.
Būs nepieciešama tikai zobu birste vai vates kociņš.
Kaļķi atšķaidīju ar ūdeni, līdz krējuma konsistencei.
Ar zobu birsti aizziedu visas aizdomīgās šuves un atstāju balināties uz 30-40 minūtēm, var arī ilgāk. Pa šo laiku notiks visu mikrobu dezinfekcija.
Kad viss nožuva, ar mitru (ne slapju!) drāniņu noslaucīju kaļķi. Šuves stipri berzt neiesaku, labāk to izdarīt pirms kaļķošanas.
Ja kaļķa pēdas palikušas, noslaukiet to vēlreiz.
Kaļķi ļoti labi palīdz pret pelējuma sēni. Pēc 2-3 mēnešiem var tīrīšanu atkārtot.
Vēl labākam rezultātam pirms kaļķošanas vēlams apstrādāt šuves ar uzkarsētu etiķi, tad, nudien, neviens mikrobs nepaliks.
Šie padomi palīdzēs ne tikai tīrīt, bet arī ietaupīt naudu,
Lai veicas!