Uzskata, ka katrs augs kaut ko simbolizē un tajā ir sava īpaša enerģija. Cilvēki tic, ka ienesot mājā noteiktu augu, var piesaistīt veiksmi, laimi vai naudu. Spatifillai piedēvē arī īpašu ietekmi uz tās īpašnieku dzīvi. Ne velti to sauc vēl arī par „sievietes laimi”. Runā, ka tā vislabāk piestāv sievietēm un pievelk viņām labklājību un mīlestību.
Neprecētajām meitenēm šis augs palīdz pievilināt mīļoto un apprecēties, bet precētajām – uzlabot attiecības ģimenē un tikt pie bērniņa. Bet tie ir tikai ticējumi, mēs šoreiz parunāsim par piezemētākām lietām: kā kopt spatifillu mājas apstākļos, lai tā priecētu tevi ar savu ziedēšanu.
Spatifilla patīk daudziem istabas augu mīļotājiem un pat pieredzējušiem floristiem. Krāšņās lapas un neparasti maigais ziediņš, kurš it kā ietīts sedziņā – tas ir tas, par ko visi tā sajūsminās. Pie tam kopšanu šis augs sevišķu neprasa un tomēr dažas īpatnības ir jāņem vērā.
1. Laistīšana.
Augam nepieciešama regulāra laistīšana. Pavasarī un vasarā jālaista bieži, bet ziemā un rudenī – mēreni. Ūdenim ir jābūt istabas temperatūrā. Apvītušas lapas liecina par to, ka augam trūkst mitruma. Tomēr arī par daudz saliet augu nevajag, jo sakņu sistēma var vienkārši sapūt.
Ļoti svarīgi, lai ap augu būtu mitrums. To 2 reizes dienā var apsmidzināt ar ūdeni. Mitrs klimats ir spatifillas veselības ķīla.
2. Apgaismojums un temperatūra.
Augs labi jutīsies 20 – 25 grādu temperatūrā. Tas var izdzīvot arī zemākā temperatūrā, bet ir lielāka slimību iespējamība. Ja puķe pārstāj augt, tas nozīmē, ka temperatūra tai ir pārāk zema un tā jānovieto siltākā vietā.
Spatifillai patīk saule un tā labi jutīsies labi apgaismotās vietās. Tai nepatīk tieši saules stari un caurvējš. Augs labi jūtas arī tumšākās vietās, taču, ja lapas kļūst sīkas, labāk augu novietot saulainākā vietā.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!