Šis ir visvienkāršākais veids, kā papildināt tavu palodzes puķu klāstu ar šo samtaino skaistuli.
Taču arī te ir savi smalkumi.
Šodien pastāstīsim, kā iesakņot vijolītes, lai jaunie augi tevi apbalvotu ar savu draudzību un kuplo ziedēšanu!
Vijolīšu pavairošana ar lapām
Lapas izvēle
No stādāmā materiāla kvalitātes ir atkarīgs daudz kas. Tāpēc centies izvēlēties stādīšanai jaunas un spēcīgas lapas no vidējās rindas. Tas labi iesakņosies un bagātīgāk ražos ziedus.
Ja mitrums ir pietiekams, vijolīšu lapas saglabājas 2-3 dienas. Tāpēc tu vari atvest lapu pat no draugiem, kuri dzīvo citā pilsētā. Vai pasūtīt pa pastu.
Kā lapu nogriezt
Vislabāk to darīt ar nazi. Jāgriež 45 grādu leņķī.
Kāta garumam nav jābūt lielam, pietiks, ja būs 2-4 cm. Ja lapas kāts būs garš, tas apgrūtinās iesakņošanos. Griezuma vieta jāapber ar sasmalcinātu aktivēto ogli vai koksnes pelniem.
Sakņu veidošanās
Liec lapu mazā glāzītē ar ūdeni. Ūdenī jābūt tikai lapas kāta galam.
Tāpēc glāzei jāuzliek pārtikas plēve vai folija, jāizveido atvere un jāieliek caur to lapas kāts.
Auga pārstādīšana
Sakņu izveidei, kā likums paiet 2-3 nedēļas. Kad sakņu garums sasniedz 2 cm, lapas var izstādīt glāzītēs ar barības maisījumu.
Kā jau rakstījām iepriekš, senpolijām patīk mitrs gaiss, bet tās necieš stāvošu ūdeni. Tāpēc glāzītē jānodrošina drenāža.
Var glāzes apakšā ielikt gabaliņu putuplasta. Bet var arī likt vienu glāzīti ar caurumiņiem apakšā ielikt citā lielākā. Izveidojies gaisa slānis pasargās sakni.
Lapu stādi augsnē vertikāli. Pie tam pieblīvēt augsni nevajag. Uzreiz pēc stādīšanas aplej augu ar siltu ūdeni (26-28 grādi)
Stādu veidošanās
Pēc 1-2 mēnešiem, ja pareizi kopsi, ap lapu izveidosies mazi vijolīšu stādiņi.
Atdalīt stādiņus pārstādīšanai var tikai tad, kad tie iegūst piesātinātu zaļu krāsu. Katrā rozetē būs pa 3-4 lapiņām, un to garums būs 3-5 cm.
Pēc dažiem mēnešiem jaunās senpolijas būs gatavas tevi iepriecināt ar ziediem. Izdaiļo savu māju ar šiem skaistajiem istabas augiem un tu iegūsi milzīgu pozitīvu emocionālo lādiņu!