Reizēm nav viegli izvēlēties rotaslietas, lai tās labāk pasvītrotu tava stila īpatnības un ļautu justies labi.
Milzīgajā rotaslietu klāstā, ko piedāvā veikali, dažu reizi var pilnīgi apjukt. Dārgmetālu, dārgakmeņu un aksesuāru, kas izgatavoti no organiskiem materiāliem, daudzveidībā var pat aizmirst, kādu tieši rotaslietu tu meklēji.
Nepārsteidz, ka daudzas sievietes sakarā ar to veic impulsīvus pirkumus, bet pēc tam lauza galvu par to, pie kura tērpa to pievilkt un vai var vienlaicīgi valkāt zelta gredzenu un iemīļotās krelles.
Starp citu, pareiza gredzenu un citu rotaslietu apvienošanu ir viens no svarīgākajiem momentiem ideālā tēla veidošanā.
Zināt, kā pareizi valkāt gredzenus, ir svarīgi gan jaunām meitenēm, gan arī dāmām pieklājīgos gados. Tāpēc nolēmām padarīties ar dažām šīs etiķetes daļas niansēm.
Kā nēsāt rotaslietas
Jāsāk ar to, ka koša bižutērija ir jāatstāj pagātnē, ja tu esi pārsniegusi 20 gadus. Koši gredzeni un silikona rokassprādzes organiski izskatās meitenēm – pusaudzēm, palīdz tām piesaistīt uzmanību, izpausties, taču jaunām dāmām un sievietēm gados tādas rotaslietas pavisam nepiestāv.
Visa dabiskā piekritējām iesakām nepārcensties ar aksesuāru daudzumu, kas darināti no dabīgajiem akmeņiem. Tāda veida gredzenu izvēloties uzmanība jāpievērš akmens krāsai un izmēram. Jāņem vērā arī to, vai gredzens harmonēs ar tavu garderobi un vai tas organiski izskatīsies uz rokas.
Starp citu, labs variants šobrīd ir koka gredzeni. Tādi izstrādājumi izskatās neparasti un piedod īpašu kolorītu. Pie tam, tie ir viegli un praktiski nav jūtami uz rokas.
Pastāv strīdi par to, vai var nēsāt kopā juvelierizstrādājumus no zelta un sudraba. Patiesībā, šo metālu apvienojums izskatās pat visai labi, ja tos pareizi sakomponē.
Ja tev, piemēram, gribas uzvilkt vairākus minimālistiskus gredzentiņus – dari to droši, tāds risinājums padarīs tavu tēlu interesantu un spilgtu. Taču apvienot masīvas rotaslietas, kas gatavotas no dažādiem metāliem, nevajag.
Saskaņā ar vispārpieņemto etiķeti, nedrīkst nēsāt vienā reizē vairāk par trim gredzeniem uz abām rokām .
Taču daudzas modes dāmas nepievērš tam uzmanību un jūtas lieliski, greznojušās ar daudziem gredzeniem.
Vispār pastāv viens vienīgais pareizais noteikums, kurš palīdzēs atrisināt jautājumu pilnīgi un galīgi: kopējais aksesuāru daudzums nedrīkst pārsniegt 11 vienības. Te galvenais ir skaidri saprast, ko tieši tu vēlies pasvītrot savā tēlā un, izejot no tā, izvēlēties vajadzīgos aksesuārus.
Ja vēlies akcentēt rokas, tad neatsaki sev un nēsā 5 vai pat 10 gredzenus ar noteikumu, ka tie harmoniski kombinējas un „neizlec” no kopējā tēla.
Tikai atceries, ka tādā gadījumā, lai radītu vēlamo iespaidu uz apkārtējiem, bez skaistajiem gredzeniem ir jābūt arī nevainojamam manikīram.
Ja izvēlies gredzenu dāvanai, pērkot to, orientējies uz sievietes, kura to valkās, vecumu. Jaunai lēdijai labāk piestāvēs mazs akurāts gredzentiņš, kas pasvītros jaunās ādas svaigumu un maigumu.
Bet solīdas dāmas var izvēlēties masīvākus gredzenus ar masīviem akmeņiem. Uz nobriedušas sievietes rokas tāda rotaslieta izskatīsies harmoniski un savā vietā.