Reizēm ir grūti izvēlēties rotas, lai tās vislabākajā veidā pasvītrotu tava stila īpatnības un ļautu justies ļoti labi.
Gadās, ka apjūc milzīgajā variantu daudzumā, ko piedāvā veikalu vitrīnas. Dārgmetālu, pusdārgakmeņu un aksesuāru, kas darināti no organiskiem materiāliem, dažādības dēļ, var pat aizmirst kādu tieši rotu tu meklēji.
Nav brīnums, ka daudzas sievietes tāpēc izdara impulsīvus pirkumus, bet pēc tam lauza galvu par to, kuram tērpam derēs šie vai citi auskariņi un vai var kopā nēsāt zelta gredzenu un iemīļotās krelles.
Starp citu, pareiza gredzenu izvēle un to saskaņošana ar citām rotaslietām ir viens no svarīgākajiem momentiem ideāla tēla veidošanā.
Zināt, kā pareizi nēsājami gredzeni, ir svarīgi gan jaunām meitenēm, gan cienījamām dāmām gados. Tāpēc esam nolēmuši padalīties ar dažām niansēm šajos etiķetes jautājumos.
Jāsāk ar to, ka spilgtā bižutērija ir jāatstāj pagātnē, ja tev ir kaut vai 20 gadi. Košie gredzeni un silikona rokassprādzes labi izskatās tikai meitenītēm – pusaudzēm. Tās palīdz meitenēm piesaistīt uzmanību un izpausties, taču modernai lēdijai, un arī nobriedušai dāmai, tādas rotaslietas nepiestāv.
Tām, kam patīk dabīgie materiāli, ieteicams nepārspīlēt ar rotaslietu daudzumu no dabīgajiem akmeņiem. Izvēloties tāda veida gredzenu, īpaša vērība jāpievērš akmens izmēram un lielumam. Jāņem vērā, vai gredzens harmonēs ar tavu garderobi un vai šī rotaslieta nebūs par smagu rokai.
Starp citu, labs variants ir koka gredzeni. Tādi izstrādājumi izskatās visai neparasti un piedod īpašu kolorītu. Pie tam tie ir ļoti viegli un praktiski nav jūtami uz rokas.
Pastāv daudz strīdu par to, vai var nēsāt kopā zelta un sudraba rotaslietas. Patiesībā, šo materiālu apvienojums izskatās visai labi, ja vien tos pareizi sakomponē.
Ja, piemēram, tu gribi uzvilkt vairākus mazus gredzentiņus – droši realizē šo ideju, tāds risinājums padarīs tavu tēlu interesantu un spilgtu. Taču masīvas rotaslietas, kas darinātas no dažādiem metāliem, nav vērts.
Saskaņā ar vispārpieņemto etiķeti, nedrīkst nēsāt vairāk par trim gredzeniem uz abām rokām vienā reizē. Taču daudzas modes dāmas nepievērš uzmanību šim noteikumam un jūtas ļoti labi, izrotājot savus gredzenus cik un kā vien vēlas.
Vispār, pastāv viens vienīgais noteikums, kas var atrisināt jautājumu par rotaslietu daudzumu reizi par visām reizēm: kopējais aksesuāru daudzums tēlā nedrīkst pārsniegt 11 vienības. Šeit galvenais ir atcerēties, ko tieši tu vēlies pasvītrot savā ārējā izskatā, un vadoties pēc tā, izvēlēties vajadzīgos aksesuārus.
Ja vēlies likt akcentu tieši uz rokām, tad neatsaki sev šo prieku un uzvelc uzreiz 5 vai pat visus 10 gredzenus ar noteikumu, lai tie lieliski harmonē cits ar citu un „neizkristu” no kopējā tēla.
Taču atceries, ka gadījumā, ja vēlies atstāt iespaidu uz apkārtējiem, bez skaistiem gredzeniem tev jābūt arī nevainojamam manikīram.
Ja vēlies iegādāties gredzenu dāvanai, orientējies pēc sievietes, kurai gredzens domāts, vecuma. Jaunai lēdijai vislabāk piestāvēs mazs akurāts izstrādājums, kas pasvītros viņas jaunību un maigumu.
Bet vecākai dāmai vari iegādāties lielu gredzenu ar masīvu akmeni. Uz solīdu gadu dāmas rokas tāds gredzens izskatīsies harmoniski.
Protams, tie ir tikai dažādu cilvēku viedokļi un saprotams, ka katrs var nēsāt to, ko vēlas un kurā vien vecumā. Pats svarīgākais ir tas, kā mēs paši jūtamies konkrētajā situācijā un vai tiešām nav nepieciešams kaut ko pamainīt.