Aukstajā gada laikā pats galvenais, lai kājas būtu siltas. Ja tās nosalušas, tad nekā vairs nesasildīsies.
Deviņdesmitajos gados, kad bija štatu samazināšanas, nebija daudz līdzekļu. Kaut kā vajadzēja izdzīvot un mēs gājām tirgot tirgū.
Man bija visdārgākās preces – flisēti svārki o velūra un ādas vējjaka, kas bija sašūta no gabaliņiem. Nopirkta pa blatu. Lai iegūtu starta kapitālu, gāju un nostājos aiz letes. Manas lietas nopirka 5 minūšu laikā.
Tā bija laba nauda. Mēs trijatā sametāmies un braucām uz citu pilsētu pēc precēm. No tā laika mums sāka veikties. Bet cik nācās izciest, tirgojoties salā katru dienu. Bija ļoti auksti.
Vilkām mugurā kaudzēm drēbju. Vilkām kājās voiloka zabakus, kas bija 4 izmērus par lielu, biezas zolītes un vēl trīs pārus zeķu. Siltāk bija, kad parādījās velteņi.
Bet arī tas ne vienmēr glāba, stāvējām mēs stundām ilgi un meklējām veidus, kā sasildīties.
Reiz pat ausis apsaldēju. Nercādas cepure ausis nosdza daļēji. Pārrodos mājās no tirgus, tēvs skatā uz mani un skrien laukā pēc sniega un rīvē manas ausis, bet tās patiešām cietas, uzsitu ar pirkstu, skan.
Vēlāk jau atsila, kļuva sarkanas un divreiz lielākas. Skatos spogulī – puse auss normāla, otra puse milzīga un svilst.
Bija mums savi knifiņi, kā saglabāt kājas siltas:
* Bērām zeķēs sinepju pulveri, vilkām tās kājās un tad visu pārējo. Sinepes labi sasilda kāju.
* Tad mums ieteica likt uz pēdām piparu plāksterus. Kad staigā, kājas sāk silt un tas pasargāja no saaukstēšanās.
Tad televīzijās;aka aktīvi reklamēt jaunas kosmiskās tehnoloģijas zeķes un cimdus, teica, ka tās radītas kosmonautiem. Reklāmas fotogrāfijas viesa uzticamību. Toreiz taču visi bija godīgi cilvēki.
Pie tam, pērkot divas lietas, trešā nāca kā dāvana, maksāja jau tās dārgi. Mēs tās pasūtījām un ar nepacietību gaidījām. Tā bija pirmā pieredze kaut ko iegādāties pa pastu.
Un tad tās atnāk, nepacietībā atveru paciņu, un manu acu priekšā ir vislētākās plānās ķīniešu zeķītes un cimdiņi ar lureksu, spīd un laistās, lai jautrāk būtu pārdzīvot apmānu. Vēlāk ar šiem cimdiņiem strādāju dārzā, kā augstdzimusi jaunva.