Padomju laika rotaslietas mūsdienās uzskata par pagātnes paliekām un pilnīgu bezgaumību. Īpaši jaunieši. Jaunie cilvēki saka, ka tajā laikā visā valstī bija 3-4 juvelieru rūpnīcas, attiecīgi arī modeļu daudzveidību gaidīt nevarēja.
Vispār jau viņiem kaut kādā ziņā ir taisnība. Tomēr nevajag aizmirst par tādu juvelierizstrādājumu atpazīstamības harizmu. Jo, pirmkārt, tiem bija augsta akmeņu stiprinājuma kvalitāte un to unikālā apdare, kuras dēļ rotaslietām bija neatkārtojams spožums. Otrkārt, cenu pieejamība. Tās mierīgi varēja iegādāties jebkurš darba cilvēks, neielienot lielos parādos.
Padomju laika rotaslietas
Lielākajai daļai zelta rotaslietu bija 583. prove un standarta dizains. Tomēr tās nēsāja ne tā laika modes dāmas, ne kinozvaigznes. Mirklīti atcerēsimies kādi rotaslietu modeļi bija toreiz un kāpēc mums tie patika.
Pazīstamie un ļoti populārie čigānu auskari, kurus reizēm vēl sauca par „kundzītēm”. Bija ar biezu, plānu vai mežģīņveida pamatni. Daži izstrādājumi, galvenokārt jaunākie, tika ražoti arī ar piekariņiem. Populārās filmas „Nenotveramie atriebēji” varonis Jaška Čigāns valkāja auskaru no tieši tāda komplekta.
Karuselis
Brīnišķīgs sudraba gredzens ar apzeltījumu. Uzreiz acīs krīt nestandarta dizains un izstrādājuma košās krāsas. Īpaši apstrādātais ametists saules gaismā met tūkstošiem mirdzošu staru. Ne pārāk dārga dāvana mīļotajai tajos laikos.
Komplekts ar kalcedonu
Rets tā laika eksemplārs. Izgatavots Sverdlovskas juvelieru rūpnīcā. Izmantots 875 proves sudrabs un dabīgs liela izmēra kalcedons. Jāatzīmē kvalitāte un tā laika meistaru rūpīgais akmeņu stiprinājums. Nav brīnums, ka šī pozīcija tika izlaista ierobežotā tirāžā. Īsts atradums.
Tulpe
Vēl viens šī juvelierizstrādājuma nosaukums – „Pumpurs”. Tāda stiprinājuma forma tika pielietota ne tikai gredzenos, bet arī auskaros. Uz fotogrāfijas izstrādājums ar Jakutijas briljantu. 1980. gads, 583.proves zelts. Iekšpusē zīmogs ar sirpi un āmuru, ražots tika tikai Erevānas juvelierizstrādājumu rūpnīcā. Skaista, reta rotaslieta.
Kaklarotas ar dzintaru
Brīnišķīgs meistaru darbs un tas fakts, ka nav iespējams atrast divus vienādus tāda modeļa izstrādājumus, jo katrs dzintars atšķiras ar savu unikālo izskatu. Stilīgi, dabīgi un nekad neiziet no modes.
Akcentēt savu stilu, paspēlēties ar nostalģiju vai vienkārši pašikot. Nav svarīgi, kāpēc nēsāt padomju rotaslietas. Galvenais – justies ērti, sajust skaistumu un prast apvienot dažādu laikmetu rotaslietas.