Pareizi lādējot telefonu, iespējams ne vien samazināt elektrības rēķinus, bet arī paildzināt akumulatora darbības mūžu. Pateicoties tam, telefons kalpos labāk ilgāku laiku un tā darbības traucējumu dēļ nebūs tik ātri jāgriežas pie telefonu remonta meistariem. Kā izrādās, elektroierīces patērē diezgan daudz elektrības. Starp tām visēdelīgākās ir TV dekoders, rūteris, modems, audio sistēma un stacionārais dators. Tomēr arī telefons ir viens no klusajiem elektrības patērētājiem, īpaši jau tad, ja ikdienā netiek piekopti pareizi telefona lādēšanas paradumi.
Telefona uzlādēšana nakts laikā ievērojami pārslogo akumulatoru, jo telefons paliek ilgstoši pievienots pie elektrības padeves – pat vēl tad, kad baterija jau sen ir pilna. Lai gādātu par telefonu akumulatoru ilgmūžību, telefonu remonts Valmierā aicina ievērot sekojošos padomus telefona ikdienas lietošanā un veikt pareizu telefonu lādēšanu.
Kas telefonā patērē visvairāk enerģijas?
Ievadā sāksim ar telefona lietošanas noteikumiem ikdienā, kas palīdzēs ietaupīt enerģijas patēriņu, tādējādi gādājot par akumulatora saudzēšanu. Kā norāda Valmieras telefonu remonta speciālisti, lai viedierīce patērētu mazāk enerģijas, pirmkārt, nepieciešams uzstādīt atbilstošus iestatījumus. To rekomendē arī Huawei telefonu ražotāji.
Visvairāk enerģijas patērē tieši ekrāns. Lai šo enerģijas patēriņu samazinātu, jāsamazina ekrāna spilgtums. Jo spilgtāks ekrāns, jo lielāks enerģijas patēriņš. Tāpat jāparūpējas par to, lai ekrāns ilgstoši neatrastos ieslēgts dīkstāvē, kamēr tas netiek patiešām izmantots. Lai to panāktu, jāuzstāda ātrāks telefona iemigšanas laika intervāls.
Lai taupītu enerģiju, ir vērtīgi ikdienā izmantot baterijas taupīšanas režīmu, kuru iespējams uzstādīt modernākās viedierīcēs. Jo sevišķi tas ieteicams tajās dienās, kurās paredzēts īpaši aktīvi izmantot telefonu, bet uzlāde nav iespējama. Šī funkcionalitāte turklāt var pagarināt telefona nomoda jeb darbības laiku pat uz vairākām stundām.
Arī telefonam vajadzīgs miers!
Viens no būtiskākajiem nosacījumiem, lai pasargātu savu viedierīci no priekšlaicīga telefonu remonta, ir pareiza telefona uzlāde. Lai uzlādes laikā akumulatoram nebūtu papildus slodze, jāgādā par to, lai telefonam tiktu nodrošināts pilnīga miera režīms. Valmieras telefonu remonta speciālisti uzsver, ka šī nianse akumulatora darbībā ilgtermiņā spēlē nozīmīgu lomu.
Ienākošie zvani uzlādes laikā var negatīvi ietekmēt telefona darbību. Līdz ar to akumulators ātrāk nolietojas un tas priekšlaicīgi jānogādā telefonu remonta iestādē. Tāpēc, lādējot telefonu, ieteicams to uzstādīt lidošanas režīmā vai arī pilnībā izslēgt.
Līdz ar to saprotams, ka uzlādes laikā nedrīkst arī skatīties telefona ekrānā. Šis nav vispiemērotākais brīdis, lai spēlētu savas iecienītās spēles, skatītos video, klausītos podkastus vai aplūkotu draugu fotogrāfijas sociālajos tīklos.
Badoties vai pārēsties – neveselīgi arī telefonam
Tāpat telefona lādēšanā jāievēro zināma mērenība, kā to asprātīgi norāda Valmieras telefona labošanas meistari. Atšķirībā no agrīnajiem telefoniem, kurus ieteica izlādēt līdz 0% atzīmei, moderno telefonu uzlādes līmenim nevajadzētu ļaut nokrist zemāk par 20%. Tāpat nekad nevajadzētu pielādēt telefonu līdz pat 100%.
Akumulatoram vēl kaitīgāk, ja telefons pie lādētāja tiek pieslēgts pirms gulētiešanas, tādējādi atstājot to pie elektrības padeves krietni ilgāk kā nepieciešams. Ne vien nakts laikā telefons uzlādējas, bet nelietderīgi tiek papildus noslogots akumulators.
Lai telefona labošana nebūtu nepieciešama ātrāk kā paredz garantija, nevajadzētu regulāri pieļaut situācijas, kad telefons nosēžas līdz 0% atzīmei, bet pēc tam tiek pilnībā 100% uzlādēts. Patiesībā mūsdienu baterijas ar šādu uzlādes režīmu ir spējīgas nokalpot tikai līdz aptuveni 500 uzlādes reižu.
Tā vietā Valmieras telefonu remonta eksperti iesaka telefonu lādēt haotiski, t.i. – gādājot, lai nekad neiestātos nedz enerģijas bads, nedz pārēšanās. Telefona bateriju pielādēt ieteicams 40-80 procentu robežās. Telefona uzlādi pat var veikt vairākas reizes dienā.
Kādu gavēni ievēro telefons?
Tajā pat laikā Valmieras telefonu remonta eksperti iesaka arī iepriekš minētajam padomam pretēju pieeju, rūpējoties par to, lai telefons, tā teikt, ievērotu “gavēni”. Līdz 0% atzīmei telefonu uzlādēt ir ieteicams tikai 1 reizi mēnesī. Pēc tam to pilnībā nepieciešams uzlādēt. Tomēr jāņem vērā, ka šāda pieeja ir efektīva tikai reizi mēnesī, bet ikdienā šāds telefona lādēšanas režīms nav pieņemams un ir pat kaitīgs.
Vēl viens izņēmums ir jauns telefons ar jaunu bateriju. Tādā gadījumā pirmās 3 lādēšanas reizes obligāti jāizpilda lādēšanas cikls no 0-100%.
Lādētājam ir nozīme!
Lai arī lādētāji mūsdienās pieejami teju uz katra stūra, ne visi lādētāji ir noteiktajam telefona modelim piemēroti. Lādējot ar nepiemērotu lādētāju, var notikt svārstības atšķirīga strāvas stipruma dēļ. Lai gādātu par iespējami ilgāku akumulatora kalpošanas mūžu, telefona lādēšanai jāizmanto oriģinālais lādētājs.
Vēl divi graudi telefona lādēšanas gudrību
Lai turpmāk telefona lādēšanu veiktu pareizāk, ieteicams ņemt vērā arī sekojošās Valmieras telefonu remonta meistaru rekomendācijas. Gadījumā, ja nav plānots telefonu izmantot ilgāku laiku, ieteicams bateriju izņemt pie aptuveni 40% uzlādes atzīmes. Tāpat lidojuma režīma ieslēgšana vai telefona izslēgšana uzlādes laikā ne vien gādā par telefona akumulatoram tik ļoti nepieciešamo mieru, bet arī veicina ievērojami ātrāku telefona uzlādi.
Telefons ar karstumu un aukstumu nedraudzējas!
Visbeidzot, tāpat jāņem vērā, ka telefona akumulatoru būtiski ietekmē karstums un aukstums. Tāpēc nevajadzētu pieļaut telefona pārkaršanu, tam ilgstoši atrodoties tiešos saules staros, vai arī tā atdzišanu, pakļaujot to zemu temperatūru ietekmei. Vasarās jāgādā, lai telefons atrastos ēnā, bet ziemā – telefons ir atbilstoši jāsaģērbj. Pretējā gadījumā tas var vienkārši izslēgties.
Gan Android, gan Apple kompānijas telefona uzglabāšanai iesaka ievērot noteikto temperatūru diapazonu – no -20 līdz +45 grādu atzīmei. Savukārt, Apple ierīču darbināšana paredzēta no 0 – +35 grādu atzīmei. Tas gan nenozīmē, ka telefona darbība uzreiz apstāsies pārsniedzot šo diapazonu, tomēr tā darbība var būt ievērojami apgrūtināta.
Lai pēc romantiskas ziemīgas pastaigas savu viedierīci uzreiz nebūtu jānogādā telefonu remontā, jāgādā par telefona pakāpenisku sasilšanu. Piemēram, pirms ienešanas dzīvoklī, to var neilgi novietot nedaudz vēsākajā verandā. Telefona korpusa iekšienē var rasties mitrums, ja tūlīt pēc lietošanas mīnusos telefons nonāk pie sildošām ierīcēm, piemēram, kamīna vai radiatoru tuvumā. Turklāt telefona remonts Valmierā un arī jebkur citviet Latvijā pie kondensācijas radītiem bojājumiem ir ļoti dārgs.
Tomēr teju neiespējams telefonu remonts ir gadījumā, ja sniegā iekritušu tālruni tā saimnieks vēlāk mēģina sasildīt ar fēna palīdzību. Šī glābšanas mēģinājuma rezultātā tiek iznīcinātas telefona iekšējās detaļas un ūdens pilieni nonāk vēl dziļāk telefona korpusā. Vienīgais risinājums pēc šādas operācijas, kā atzīst Valmieras telefonu remonta eksperti, būs jauna telefona iegāde.
Tāpat telefonu remonta servisi Valmierā aicina neatstāt telefonus automašīnas salonos. Ziemas laikā pēc sildītāju izslēgšanas dažu stundu laikā salonā kļūst tik pat auksti, cik ārā. Savukārt ziemā auto saloni saules staros teju pārvēršas saunās un drīz vien telefons pārkarst un akumulators pārstāj darboties. Nebūtu jābrīnās, ja pēc telefona aizmiršanas auto salonā vēlāk ir grūtības to iedarbināt. Tādā gadījumā jāļauj paiet vismaz stundai, lai telefons atgūtos no piedzīvotā temperatūras.