Dzīvoklis – studija ir dzīvojamā telpa, kura nav sadalīta ne ar sienām, ne ar durvīm. Pēdējo gadu laikā šāds mājokļu veids ir guvis lielu popularitāti, un tas arī ir saprotams: lielāks plašums, pievilcīgas cenas, iespēja vienmēr būt kopā ar saviem tuvajiem cilvēkiem.
Studentiem vai bezbērnu ģimenēm šāds studijtipa dzīvoklis būs lielisks variants. Tāpat arī radošajiem, kuri tūdaļ pat saskatīs iespēju realizēt savas radošās idejas.
Taču šāds dzīvoklis nederēs katram. Studijas tipa dzīvoklis būtiski ierobežo tā iedzīvotāju iespējas.
Šodien pastāstīsim, kādos gadījumos tomēr no šāda tipa dzīvokļa jāatsakās, lai vēlāk nebūtu jākož elkoņos.
Mazais studijas tipa dzīvoklis
Ideja nāk no Japānas, kur tādā veidā tika risināts fabriku un rūpnīcu strādnieku dzīvokļu jautājums. Vēlāk tādi dzīvokļi iepatikās arī eiropiešiem un amerikāņiem, bet studenti tos iecienīja tāpēc, ka tajos bija ērti rīkot ballītes.
Neraugoties uz šķietamo ekskluzivitāti, studijas tipa dzīvokļi maksā mazāk, nekā standarta plānojuma dzīvokļi. Tas, ka telpa nav sadalīta istabās ar sienām, rada plašuma sajūtu arī tad, ja kvadrātmetru ir pavisam maz. Tomēr ar to arī šo dzīvokļu priekšrocības beidzas.
Studijas tipa dzīvokļu trūkumi
1. Ne mirkli nevari pabūt viens.
Tādā dzīvoklī dzīvot vienam ir ērti, bet, ja tas jādala vēl ar kādu, kaut arī ļoti tuvu cilvēku, tad pavisam nav labi – ne mirkli nevari pabūt viens.
Lasi vēl: “GUĻU GAIĻEZERA SLIMNĪCĀ UN PIEDZĪVOJU JOCĪGU SITUĀCIJU: SĀKU RUNĀT AR VECU ONKULI, KAS MAN GULĒJA BLAKUS…”
Ja kāds jau būs pamodies, tad tev vairs neaizmigt, jo brokastis tiks gatavotas tieši virs tavas galvas. Tie, kas dzīvojuši kopmītnēs, sapratīs.
2. Smaržas
Visas tavas lietas atrodas tajā pat telpā, kur tu gatavo ēst. Un pat visdārgākais tvaika nosūcējs situāciju neglābs. Tāpēc tavs apģērbs un citas lietas ļaus katram būt lietas kursā par to, kas tev garšo – mājas kotletītes, kāpostu tītenīši ar ķiplokiem u.t.t.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!