Katrs, kurš kaut reizi ir veicis ģenerālo remontu, zina, ka tas prasa daudz naudas un daudz laika. Reizēm tas ievelkas gadiem ilgi. Mēģināsim kliedēt šos stereotipus. Viņš īsā laikā spēja paveikt lētu dzīvokļa remontu.
Mūsu stāsta varonis ir Vitālijs. Šis cilvēks sava dzīvokļa remontam patērēja piecus mēnešus laika un aptuveni 5000 eiro naudas. Viņš ar prieku dalās ar padomiem ar tiem cilvēkiem, kuri ir tikai pašā sava dzīvokļa pārvērtību sākumā. Vīrietis ir pārliecināts, ka pats galvenais ir gudri saplānot visu darba procesu no un līdz!
1. Pirmie soļi.
Vispirms Vitālijs rūpīgi sastādīja visu nepieciešamo līdzekļu sarakstu. Pēc šā saraksta viņš darbojās no paša darbu sākuma līdz beigām. Pēc tā viņš vadījās iepērkot materiālus, tas palīdzēja ieekonomēt krietnu summiņu.
2. Lauzt, un pēc tam būvēt.
LASI VĒL: VIŅI DZĪVOJA LAIMĪGI, KAMĒR SIEVA NEPĀRBAUDĪJA VĪRA TELEFONU UN NEATRADA TUR VIDEO…
Skaidrs, ka remonts sākas ar veco konstrukciju nojaukšanu. Un tas, jāsaka, bija visai grūti. Tā kā padomju celtnieki strādāja pamatīgi, nācās pacīnīties ar demontāžu. Un tomēr Vitālijs paveica to pats, un tas ļāva ietaupīt vēl pustūkstoti eiro.
3. Logi.
Tas bija nākamais etaps viņa sarakstā. Diemžēl vecos logus varēja tikai izmest, tāpēc nācās pirkt jaunus. Šim nolūkam vajadzēja izdot 600 eiro, un viņš to nenožēlo!
4. Elektrība.
Šo punktu Vitālijs realizēja bez īpašām pūlēm. Prasmīgs saimnieks novāca visas vecās rozetes un slēdžus, bet vietā uzstādīja jaunus. Pie tam viņš nolēma pievienot pāris jaunas rozetes virtuvē.
5. Santehnika un caurules.
Ar to gan nācās pacīnīties. Vitālijs vērsās pēc palīdzības pie speciālistiem tikai skaitītāju uzstādīšanai. Namu pārvaldes darbinieks uzstādīja arī jaunu dvieļu žāvētāju. Bet caurules vīrietis nomainīja pats ar savām rokām.
6. Vannas istaba.
Izvēloties vannu, Vitālijs atteicās no akrila vai tērauda konstrukcijām, priekšroku dodams laika pārbaudi izturējušam čugunam. Čuguna vanna izmaksāja viņam 150 eiro. Starp citu, līdzīgus pirkumus viņš iesaka veikt veikalos, kuru čeku summā iekļauta arī preces piegāde uz mājām. Stiept pusotru centneru smagu vannu diez vai tev būs vēlme.
7. Flīzes vannas istabai.
Vannas istabas flīžu iegādei bija nepieciešami 270 erio. Dzīvokļa saimnieks godīgi atzīstas: ar šo jautājumu gribēju tikt galā patstāvīgi, taču galu galā nolēmu neriskēt un samaksāja 150 eiro draugam. Viņš nepievīla, flīzes uz sienām izskatās lieliski!
8. Grīdas.
Visas grīdas Vitālijs ieklāja pats. Virtuvē un priekšnamā viņš ieklāja linoleju, bet pārējās telpās – laminātu.
9. Griesti un durvis.
Dīvaini, bet tikt galā ar griestiem bija pavisam vienkārši. Saskaņā ar sākotnējo plānu, dzīvokļa saimnieks nolēma tos balsināt, taču galu galā izrādījās, ka piekaramie griesti neizmaksā dārgi. 300 eiro un viss kārtībā! Ar durvīm bija vēl vieglāk. Saimnieks pats izgatavot tās nevarēja, tāpēc lūdza palīgā meistarus. Viss kopā izmaksāja 450 eiro.
10. Virtuve.
Pēdējais darba plāna punkts bija virtuve. Tās remonts sagādāja vislielāko prieku. Viņš pasūtīja tikai kokmateriālu un pats salika visu kopā. Šis process viņam likās kā liela izmēra lego salikšana.
Pilna virtuves reformēšana, ieskaitot sīkās detaļas – rokturus un āķīšus izdomas pilnajam dzīvokļa saimniekam izmaksāja 440 eiro.
Vitālijs iesaka vajadzīgos materiālus iegādāties pēc akcijām vai ar atlaidēm un čekus vienmēr saglabāt, lai varētu sekot līdzi pirkumiem un izdevumiem.
Pievienojam arī video. Tajā atradīsiet daudz vērtīgu ideju remontam. Pielietojot tos, tavs dzīvoklis kļūs tikai skaistāks un mājīgāks!