Katrs dārzkopis sapņo par bagātu un garšīgu ražu. Un, protams, gurķim ir jābūt obligātam viesim jebkurā dārziņā. Bet, ja arī tev ir stipri ierobežota dārziņa platība sējumiem, tev tomēr gribas būt pārliecinātam par to, ka katrs stāds dos labu ražu. Tāpēc tagad pastāstīsi, kā pareizi audzēt gurķus nelielā platībā, lai pietiktu ne tikai pašam paēst, bet arī radiņus pacienāt.
Daži pārbaudīti paņēmieni pasargās tavus augus no izplatītām problēmām, kuras rodas dažādos gurķu audzēšanas etapos. Ieraugot tavu ražu, visi kaimiņi apskaudīs tevi un skries pie tevis pēc padoma, kā panākt tādu ražu.
Kad dārziņa lielums ir tāds, ka varētu vēlēties lielāku, nākas izvēlēties: sēt visu, bet pa druskai, vai sēt kaut ko vienu. Abi varianti var būt nolemti gan zaudējumam, gan veiksmei. Viss atkarīgs no laika apstākļiem, kaitēkļu aktivitātei un citiem līdzīgiem apstākļiem.
Taču lielākā daļa augu ir pietiekami izturīgi. Ja tiem sākotnēji radīs labvēlīgus apstākļus, tad var gaidīt labu ražu, pat ja mazā platībā tu esi iesējis dažus divu šķirņu stādus. Bet gurķi ir maigi, ar tiem jābūt maksimāli delikātiem un uzmanīgiem.
Negaidītas salnas, vai gluži otrādi, karstums var ietekmēt visus sējumus. Laika apstākļus regulēt mums ne vienmēr izdodas. Bet mums ir veids, lai arī tas var šķist tev nedaudz mežonīgs.
Kā būtu, ja katru stādu audzētu nevis tieši zemē, bet kādā traukā ar zemi. Tā teikt, pārstādīt stādus no mazas istabiņas plašos apartamentos. Tādējādi gurķus nelielā platībā var stādīt neierobežojot citus augus un nodrošinot tiem labvēlīgus augšanas apstākļus.
Domā pats. Tu vari izvēlēties ideālu vietu gurķu dobei, pat ja tev tajā vietā ir asfaltēts celiņš. Un ja n u pēkšņi laika apstākļi sāks pasliktināties un draudēs vārajiem stādiem, tu vari vienkārši ienest tos mājā, lai tie ērti pārlaistu grūto periodu.
Vislabāk šai metodei noderēs apgrieztas sešu litru ūdens pudeles. Var ņemt arī jebkuru šāda tilpuma trauku vai nedaudz lielāku. Tāpat kā parastajās dobēs, iespraud katrā traukā līstīti par balstu augam. Kaitēkļiem nepatiks plastmasas trauku sienas un visdrīzāk tie augus apies ar līkumu. Un arī mitrums augiem turēsies ilgāk, tas patīk gurķīšiem.
Tāda pati situācija ir ar augsnes piebarošanu. Plastmasas traukos mēslojuma, vai tas būtu minerālmēslojums vai organiskais, vajadzēs mazāk. Šajā gadījumā labāk nedaudz paskopoties, nevis iedot mēslojumu par daudz.
Vasarnieki sen ir pamanījuši, ka augi bieži vien aug labāk ierobežotā teritorijā. Daudzi pat paceļ augsnes augstumu mazajām ierobežotajām dobītēm. Bet mūsu metodē ne tikai katrai šķirnei, bet pat katram stādam ir sava personīgā telpa. Tikai nevar aizmirst par to, ka gurķus labāk sēt pa diviem kopā, nevis pa vienam.
Šo metodi jau ir pieņēmuši daudzi dārzkopji un visi kā viens ir apmierināti ar gurķu ražu, ko ieguvuši no katra cera. Pats galvenais – nepārvietot augus pārāk bieži, jo stress tiem galīgi nepatīk. Bet pat augu pārvietošana nav sliktāks variants par nīkšanu sliktu laika apstākļu dēļ.
Ar tādu viltību gurķi mazā platībā patiešām dos labu un garšīgu ražu. Iespējams gurķus apskaudīs arī citi augi. Kaut gan tiem tāda metode droši vien nederēs.