Parasti sīksīpolus stāda 20 cm attālumā (rindu attālums). Sīpolus vienu no otra stāda 7 cm attālumā. Ja vēlies audzēt sīpoliem, ne lokiem, tad attālumu var palielināt līdz pat 10 cm. Ja lokiem – 3 cm attālumā. Tikai nestādi pārāk dziļi, dziļāk par 4 cm sīpolus nestāda!
Kā piebarot un kopt sīpolu stādījumu
Sīpoli nav prasīgi pēc piebarojuma. Pieredzējuši dārznieki izmanto pelnus, ar to garantēti pietiks līdz pavasarim. Bet mulčēšanu gan vajadzēs veikt noteikti. Uzsāc mulčēšanu dienas trīs pirms salnām.
LASI VĒL:
- MANA OMĪTE ATKLĀJ, KO VAR PAGATAVOT NO 1 CUKINI UN 1 GLĀZES AUZU PĀRSLU. IEPRIEKŠ TO NEZINĀJU
- KURĀM ZODIAKA ZĪMĒM OKTOBRA MĒNESĪ UZSPĪDĒS LIELA MATERIĀLĀ VEIKSME UN BŪS PATĪKAMAS PĀRMAIŅAS DZĪVĒ
- DZĪVOJU 42 GADUS, BET TIKAI TAGAD SAPRATU, KĀPĒC VAJAG MAZGĀT GRĪDU AR ŪDENI UN SĀLI
Ideālas mulčas veids sīpoliem ir pavisam vienkāršs. Tās ir dzeltenās lapas, siens, ja iespējams zāģu skaidas.
Tavs izvēlētais materiāls ne tikai pasargās sīpolus no aukstuma, bet arī vēlāk, kad satrūdēs, tas kļūs par lielisku mēslojumu. Vieni vienīgi plusi! Tāpēc ar mulčēšanu neslinko.
Tas arī viss. Nekā sarežģīta jau nav, jāstāda rudenī. Pavasarī darba būs daudz vairāk. Rudenī tik jāiestāda, jāraugās, lai iesakņojas un jāaizmirst līdz pavasarim. Man šķiet, teicams variants!
Un kurš gan nepiekritīs, ka ir visai patīkami, ka ir izaudzēti paši savi sīpoliņi. Mājās audzētie vienmēr ir garšīgāk un ir zināms, kā tieši viss tika darīts un audzēts.