Mūsdienās arvien biežāk var dzirdēt, ka agrāk cilvēki neslimoja, dzīvoja labāk un nezināja par tām problēmām, ar kurām mēs saskaramies tagad. Viedoklis ir ilgstošs un jau ir ieguvis popularitāti starp cilvēkiem, kas dzīvo 21. gadsimtā. Bet patiesībā mēs nezinām, kā dzīvoja pirms vairākiem gadsimtiem un pie kāda progresa esam nonākuši mūsdienās.
Psihoterapeite Adriana Imžs nolēma kategoriski un tieši izteikties par šo jautājumu savā blogā. Ja viņai jautātu, kuru gadsimtu izvēlētos agrāko vai tagadējo, noteikti izvēlētos otro variantu.
Daudzi, kas atbalsta viedokli, ka agrāk bija labāk, nav redzējuši mirstības statistiku, piemēram, viduslaikos, no slimībām, par kurām tad nezināja, bet mūsdienās ļoti vienkārši ārstē.
„Jā, agrāk nebija vēža. Tāpēc, ka to nediagnosticēja! Cilvēki mira un viss. Nebija problēmu ar alerģiju uz vakcīnām. Bērni kaudzēm mira no difterijas. Nebija problēmu ar kontracepciju – cilvēki vienkārši dzemdēja un iznesa ārā salā vai nebaroja.”
„Pēc Amerikas atklāšana, puse Eiropas nomira no sifilisa, bet puse indiāņu nomira no gripas. Anglijā, Henrija VIII laikā puse Londonas izmira no gripas.”
„Nebija problēmu ar stiprām sievietēm. Sievietēm nebija pases, tiesības, iespējas, viņas sita un izvaroja – un tā nebija problēma vai noziegums. Un nebija problēmas ar orgasmiem – to nebija.”
Turpinājumu lasi nākamajā lapā!