Šāda slimība rodas tad, kad sieviete sevi uzskata ne tikai par nepietiekami skaistu un sievišķīgu, bet baidās par to, ka arī citi cilvēki viņu nenovērtēs.
Psihosomātikā jau sen ir pierādīta sekojoša likumsakarība: vīriešiem ar viegli ievainojamu pašcieņu ļoti bieži atklāj divpadsmitpirkstu zarnas čūlu, bet sievietēm – ārējo dzimumorgānu iekaisumu.
Ko darīt?
• Pieejiet pie spogula un paskatieties savā atspulgā tā, it kā tā nebūtu jūs, bet gan cita sieviete. Kas jums patīk viņas ārienē? Ko vajadzētu izmainīt, lai viņa izskatītos vēl labāk? Ja tas ir viegli izdarāms, izdariet (piemēram – jauna frizūra, vai gluži otrādi – ataudzēt matus). pacentieties samierināties ar saviem “trūkumiem”, un biežāk atcerieties par to, kas jums sevī patīk.
• No rīta pamostoties, pirmais, ko sev sakāt: “Mani ļoti iepriecina mans skaistums. es patīku cilvēkiem. Mani mīl tadu, kāda es esmu!”
Dzemdes slimību psihosomātika.
Dzemdes slimības saistītas ar bailēm no grūtniecības un vairīšanās no mātes lomas.
Vai tā ir? Un kā izārstēt visas šīs slimības?
Daļēji šis viedoklis ir taisnīgs, bet iespējami ir arī citi slimības attīstības varianti.
Jau pats nosaukums “dzemde” ļoti daudz ko mums stāsta. Latīniski (matrix) nozīmē “avots, sākums”
Lūk arī sanāk, ka dzemdes veselība ir atkarīga no tā, kā sieviete pieņem savu iespēju kļūt par māti, jauna cilvēka dzīvības sākumu, kā arī sava mīļotā cilvēka iedvesmas avotu un mājīguma radītāju.
Ja viņa pastavīgi jūtas apbēdināta un vīlusies, neapmierināta ar savu vīrieti un sevi pašu, nevēlēšanās kļūt par māti, audzināt bērnus, tas var novest pie dzemdes veselības problēmām.
Pārmaiņas izpaužas kā viena vai cita slimība. Un katrai no tām ir sava slēptā jēga:
• Dažādi veidojumi – kaut kas, kas aug dzemdē. Ja normālā veidā šis jaunais ir bērns, tad slimības gadījumā, tās ir kādas neizpaustas domas un pārdzīvojumi. Tos sieviete burtiski “iznēsā” un nekādīgi nespēj “piedzemdēt” – tas nozīmē – izpaust reālajā dzīvē.
• Mioma un fibroma – kā likums, ir sava radošā sākuma neizpaušanas sekas.
Daudzām sievietēm, sākot no noteikta vecuma, galvenais radošais process ir ģimenes radīšana, bērnu piedzemdēšana un audzināšana. Ja jūs šaubāties par to, ka varēsiet to izdarīt, vai arī neesat apmierināta ar to, kas jau ir, jums jāpastrādā ar sevi.
Pirmkārt, nekad nešaubieties par savām spējām radīt savu personīgo dzīvi.
Otrkārt, esiet drosmīgas kaut ko mainīt esošajā situācijā. Vai arī mācaties meklēt pozitīvo it visā, kas jums jau ir.
Tāpat arī neaizmirstiet par citiem radošās izpausmes veidiem.
Ja vēlaties zīmēt, rakstīt dzeju, audzēt ziedus, atrodiet laiku šīm nodarbēm, un realizējiet savus sapņus.
Lai jūs saprastu, cik tas ir svarīgi, es ilustrēšu šo domu ar piemēru vienam no pētījumiem sievietēm ar miomu.
70% no šīm sievietēm varēja iztikt bez operatīvas iejaukšanās, pateicoties tam, ka atļāva sev nodarboties ar to, ko sen jau gribēja izdarīt. Viņas izvelējās dažādas nodarbes, taču tās visas bija saistītas ar kādu radošu procesu.
• Dzemdes vai dzemdes kakla cista – tā ir aizdomu, trauksmju un baiļu, kas saistītas ar pretējo dzimumu, “iznēsāšana”.
Vai ļoti bieži jums prātā iešaujas doma par to, ka jūs nemīl, vēlas nodot, ka jūs krāpj vai par jums ņirgājas? Ja atbilde ir “jā”, padomājiet, kāpēc jums ir tādas aizdomas? Vai tās vispār ir pamatotas?
Pacentieties vairāk uzticēties sev tuvajiem cilvēkiem un nešaubīties par viņiem. Taču sākumā iemācieties iemīlēt sevi, un justies mīlestības un cieņas vērtai.
• Dzemdes kakla erozija (latīniski erodere – “saēst”)
Simbolizē aizskartu patmīlību, kas saēd sievieti no iekšienes. Godīgi sev atzīstieties: vai variet sevi nosaukt par īstu sievieti, atbildīgu, mīlētu un iekārojamu?
Ja nevarat, visticamākais, tas saistīts ar pazemojumiem un apvainojumiem no vīriešu puses. Tādā gadījumā savas veselības dēļ piedodiet visus iepriekšējos nodarījumus, aizvainojumus, aizmirstiet vilšanos. Atcerieties, ka visi cilvēki (gan jūs, gan citi cilvēki, kas kādreiz kadam ir nodarījuši sāpes) nav ideāli, un tikai piedošana ļaus jums to pieņemt.
Tāpat arī pārstājiet sevi šaustīt par to, ka neesat ideāla. Cieniet savas sievišķīgās īpašības, mīliet sevi un neļaujiet nejaušām frāzēm aizskart jūsu patmīlību.
• Dzemdes asiņošana tāpat kā citi traucejumi saistīti ar asinīm un sirdi – tā ir zīme tam, ka jūsu dzīvē ir maz prieka.
Asiņošana ir metafora tam, ka aiziet prieks.
Pieņemiet sev par likumu pirms pamošanās un aizmigšanas smaidīt un pateikties pasaulei par tiem patīkamajiem mirkļiem, kas jums tiek dāvāti.
Katram cilvēkam dzīvē mēdz notikt nepatīkamas situācijas un sāpīgi momenti, un jūs nevarat būt izņēmums, taču jūs pilnībā varat pievērst vairāk uzmanības otrai dzīves pusei – priecīgajiem un laimīgajiem brīžiem un notikumiem.
Dzemdes asiņošanas gadījumā jums, pirmkārt, jāiemācās izjust PRIEKU par savu sievišķo dabu. Katru reizi, kad jūs skatāties spogulī, domās pasakiet sev kādu komplimentu. Ja kāds jums saka patīkamus vārdus, neatgaiņājaties un nenoliedziet sacīto, tā vietā pateicieties šim cilvēkam un atcerieties savas poziīvās emocijas.
Ilustrācija: Kate MacDowell
Avots: http://www.econet.ru