Īstu vētru Latvijas sabiedrībā un sociālajos tīklos sacēlis LTV raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” žurnālistes pieredzētais un nofilmētais kādā Rīgas bērnu aprūpes namā. Nu mazuļiem meklē audžuvecākus, tikmēr cilvēki soctīklos neklusē par savu pieredzi, kuru pieredzējuši un redzējuši.
Skaudru stāstu publicējusi kāda māmiņa vārdā Iveta, kuras ģimenē jau trīsarpus gadus dzīvo Tomiņš – mazulis ģimenē ieradās taisnā ceļā no bērnu aprūpes iestādes. Lūk, Ivetas rakstītais:
Vienu izglābām, un viņš izglāba mūs😊
Draudzenes Nora Priedīte mudināta noskatījos šorīt raidījumu ,, Aizliegtais paņēmiens,, par zīdaiņiem bērnu namos. Es biju šokā un neizpratnē par redzēto. Taču tas deva atbildes uz daudziem jautājumiem.
Mūsu ğimenē jau 3,5 gadus dzīvo Tomiņš, kurš arī ir pabijis šādā iestādē no 6 m.v. Pie mums viņš nonāca, kad viņam bija 1,9 g.v. Liels bija mans un mana vīra Kristaps Brikmanis izbrīns, kad redzējām, ka puika knapi prot iet. Trīs soļi un krita gar zemi- jo izrādās, viņiem ir liegtas kustības. Imunitāte bija katastrofāla un ir joprojām- viņš varēja saaukstēties pat tad, kad vasarā bija +25 grādi (jo neved ārā), viņš neprata nevienu vārdu- vervelēja savā valodā. Viņš neprata ĒST, jo līdz attiecīgajam vecumam (gandrīz līdz 2 g.v.) tika barots ar zīdaiņu putrām!!! Tomiņš rija veselus kumosus- iebāza banānu līdz kaklam, nokoda un nesakostu norija. Tāpat ar jebkuru citu ēdienu. Kad paņēmām viņu klēpī, viņš histēriski sāka raudāt… un tā trakā šūpošanās, tiklīdz viņam radās stress.
Mūsu Tomiņš tika pie ğimenes- mammas, tēta un vecākās māsas. Kad aizbraucām pakaļ, mums vēl pārmeta, kāpēc neesam paņēmuši drēbes viņam! Lai gan mums nekas tāds iepriekš netika teikts. Sākums mums nebija viegls- bet tas nav viegls, ja piedzimst arī savs bērns. Papīru kārtošana bija ilga- gandrīz pusotrs gads. Taču es neuzskatu, ka tas ir nepareizi- tas liek Tev apdomāt, vai tiešām esi gatavs šādam solim, jo darbs ir pamatīgs- ne tikai ar ienākošo bērnu ğimenē, bet arī ar sevi. Jo nevienu vien gadījumu esmu dzirdējusi, ka pēc pusgada atdod bērnu atpakaļ, jo nav saderības ğimenē. Tad šis bērns paliek par preci, ko veikalā var atdot atpakaļ. Un kas notiek ar šī bērna psihi pēc tam?
TURPINĀJUMU LASIET NĀKAMAJĀ LAPĀ: